Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestë 48 orë/ Saldohet Kryeministria, Bulevardi plot me kamera (film)

Nga 27-shi 0

Kryeministria është blinduar nga forcat e rendit, por përveç numrit të madh të efektivëve që do e mbrojnë, dyert e Kryeministrisë janë salduar me llamarina. Gazetarja Klodiana Lala raportoi “live” nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” se mbrëmjen e kaluar si dyert e Kryeministrisë, ashtu edhe streha në hyrjen nga Bulevardi janë salduar me llamarina për të mos u dëmtuar në rast të një sulmi nga protestuesit. Po kështu, rreth e rrotull Kryeministrisë është vendosur një rrethim.

Forcat e policisë janë vendosur në dy anët e Kryeministrisë si nga ana e Piramidës, ashtu edhe nga Rogner. Makinat, blindat e autobotet janë në pjesën e prapme të Kryeministrisë.
E gjithë pjesa e lulishtes pranë Kryeministrisë është e rrethuar. Po kështu, mësohet se në të gjitha shtyllat e ndriçimit në Bulevard janë vendosur kamera sigurie me rezolucion të lartë për të filmuar protestën dhe për të identifikuar ata që mund të kryejnë veprime të dhunshme. Protesta me sa duket do të ketë edhe fjalime, pasi në Bulevard po vendoset dhe podiumi.

/balkanweb.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej