- Advertisement -

TAG

Kryeministria

Incident i pazakontë/ I riu tenton të futet me dhunë në Kryeministri

Një incident që nuk është vënë re, ka ndodhur ditën e djeshme në ambientet e Kryeministrisë, ndërsa policia sot ka dalë me një njoftim...

Merret vendimi/ Ja çfarë do të ndodhë me protestën te Kryeministria

Ditën e sotme qytetarët sikurse e kishin paralajmëruar janë duke mbajtur protestën kundër rritjes së çmimeve në vend, ku përfshihen karburantet, produkte ushqimore, energjia...

Policia “frikësohet” nga protestuesit, krijojnë kordon para Kryeministrisë

Teksa protestuesit janë nisur nga qendra drejt kryeministrisë, policia ka marrë masa, duke krijuar kordon para Kryeministrisë. Një numër i konsiderueshëm policësh janë të angazhuar...

Qeveria rishikon buxhetin: 6 mld lekë për paketën anti-krizë, lehtësim për faturat e energjisë

Rritja në mënyrë të frikshme e çmimeve në javët e fundit ka futur vendin një kaos të vërtet ekonomik. Për këtë arsye qeveria është...

Nis protesta / Rekord qytetarësh kundër Ramës: Boll na vodhët

Vetëm pak minuta më parë ka nisur protesta kundër rritjes së çmimeve të naftës dhe ushqimeve në vendin tonë. Me një pankartë që shkruan:...

Protesta qytetare/ Rama heq kërpudhën te Kryeministria (Video)

Nesër në orën 11:00 zhvillohet një protestë qytetare, ku pritet të mblidhen mijëra qytetarë nga qytete të ndryshme të vendit, që prej 3 ditësh,...

Protesta përballë Kryeministrisë, vogëlushja: Shqipëria po bëhet një vend kaq i shëmtuar!

Për rreth dy orë po vijon protesta e qytetarëve përballë kryeministri ku po kërkohet që të ulet çmimi i naftës dhe ushqimeve. Një vogëlushe...

Homazhe për vogëlushin Mateo, ndizen qirinj te shkallët e Kryeministrisë

Për vogëlushin Mateo janë ndezur mbrëmjen e sotme qirinj te shkallët e kryeministrisë në shenjë homazhi për 8-vjeçarin, që u vra mizorisht nga fqinji...

“Jemi në protestë që fëmijët e këtij vendi mos ikin në emigracion”, avokati Adriatik Lapaj: Nuk largohemi nga Kryeministria derisa të plotësohen kushtet!

Avokati dhe njëkohësisht aktivisti, Adriatik Lapaj ka folur gjatë protestës përballë Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve të produkteve të shportës. Gjatë fjalës së tij, Lapaj...

Adriatik Lapaj paralajmëron protestën për çmimet: Sot, në 17:00 do jem përballë Kryeministrisë!

Aktivisti Adriatik Lapaj, me anë të një statusi në facebook ka njoftuar protestën e radhës për rritjet e çmimeve. Lapaj thekson se sot në orën...

Latest news

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....

Grida Duma braktis mbledhjen për Presidentin, sulmon Alibeajn

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka braktisur mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, pasi sipas saj propozimet për postin e presidentit duhet të bëhen...
- Advertisement -