- Advertisement -

TAG

Peshkopi

Lugati/ Edi Rama tremb vogëlushen në Peshkopi: Ç’janë këto lule? Si nuk hoqët dorë? (film)

Është harbut. Është pa takt. Është pa mirësjellje. Ky është Edi Rama, i cili të merr zët, nëse i dhuron lule.  Sipas tij lulet...

“Asnjëherë s’e kam parë Maqellarën kaq plot”, Basha: Vota për PD shkon për anëtarësimin në BE

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me qytetarët e Maqellarës në Dibër, i bëri të gjithëve thirrje të bashkohen me 25 prill, e për...

“Rama ik”, Basha pritet me brohoritje në Peshkopi (Film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me brohoritje nga mbështetës të kësaj force politike, në Peshkopi. Basha është ndalur në lagje të ndryshme...

Banorët e 4 fshatrave në Dibër, protestë për rrugën që i lidh me Peshkopinë: E pakalueshme, nuk do votojmë më 25 prill

Banorët e fshatrave Bellovë, Rabdisht, Cerjan e Zagrad në Bashkinë Dibër kanë dalë në protestë këtë të shtunë për gjendjen e keqe të rrugës...

Rinisin reshjet e dëborës në Peshkopi, disa fshatra ende pa energji elektrike

Në qytetin e Peshkopisë kanë nisur sërish reshjet e dëborës. Ndërkohë prej disa ditësh zona e Dibrës vijon të ketë probleme me energjinë elektrike, për...

OSHEE bën njoftimin zyrtar: Qytetet, Peshkopi, Kukës, Krume pa energji elektrike

Kushtet e vështira klimaterike, kanë shkaktuar dhe avari në rrjetet elektrike. OSHEE, njofton se është krijuar një avari në linjën 110 kV te OST, e...

Sherr mes të rinjve në Peshkopi, plagoset me mjet prerës 22-vjeçari, arrestohet autori

Një sherr mes një grupi të rinjsh ka ndodhur sot në Peshkopi, ku për pasojë është plagosur me mjet prerës një 22-vjeçar. Policia ka ndërhyrë...

Puthja e kufomës të Peshkopit, bomba e COVID-it që infektoi frikshëm Malin e Zi (film)

Ceremonia mortore e kreut të Kishës Ortodokse Serbe në Malin e Zi, Metropoliti Amfilohije ka qenë bomba e vërtetë që shkaktoi infektimet në masë...

Me gropa dhe jashtë çdo standardi, banorët e Peshkopisë ankohen për gjendjen e rrugës hyrëse në qytet

Gjendja e rrugëve të qytetit të Peshkopisë është shqetësuese. Me gropa dhe të parikonstruktuara, kjo është panorama që shfaqet prej vitesh. Qytetarët kanë shprehur shqetësimin për...

Ndihen lëkundje tërmeti afër Peshkopisë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.4 ka rënë para pak minutash në Maqedoni 9 kilometra lart qytetit të Peshkopisë. Sipas EMSC ka qenë në një thellësi...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -