- Advertisement -

TAG

Përmeti

Basha në Tepelenë: Me premtimin si në Bulqizë e Përrenjas, brenda 6 muajve miratojmë statusin e minatorit

Tepelena është ndalesa e tretë që kryedemokrati, Lulzim Basha ka bërë në kuadër të nismës së tij që të vizitojë 9 qytete këtë të...

Humb jetën nga koronavirusi një 60-vjeçare nga Përmeti

Pasi ishte konfirmuar pozitive një ditë më parë, një 60-vjeçare nga Përmeti ka ndërruar jetë ditën e sotme nga koronavorusi. Burime bëjnë me dije se...

“Perëndia mund t’i ringjallë të vdekurit”, ky është sekti që “indoktrinoi” familjen Josifi

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e Rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

U shkëputën nga Dëshmitarët e Jehovait/ Dëshmia e efektivit dhe Blerta, “çelësi” i zbërthimit të ngjarjes

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Kombinat, ku nëna dhe një vajzë u vetëflijuan në emër të fesë,...

Aksident në aksin Tepelenë-Gjirokastër, autobusi godet për vdekje kalimtarin

Në aksin rrugor Tepelenë – Gjirokastër, në afërsi të fshatit Humelic, ka ndohur një tjetër aksident i rëndë ku për pasojë ka humbur jetën...

Përmeti po jep shpirt, Lezha në shtrat me 40, Shkodra me serum, këta llafosen për Trumpin

Nga Edison Ypi Mokra ka vdekur, Përmeti po jep shpirt, Kolonja është boshatisur, Gramshin e ka kafshuar gjarpëri, Elbasani po përpëlitet, Durrësin e ka zaptuar...

1911/ Lovro Mihaçeviç: Himara kishte 2000 shqiptar dhe asnjë grek në vitin 1908

Fakte historike nga libri i priftit studiues nga Kroacia që përshkoi me këmbë çdo cep të tokës shqiptare, për të hartuar statistikat e pakontestueshme...

Latest news

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...
- Advertisement -