Basha në Tepelenë: Me premtimin si në Bulqizë e Përrenjas, brenda 6 muajve miratojmë statusin e minatorit

Duhet të lëçisni

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...

Tepelena është ndalesa e tretë që kryedemokrati, Lulzim Basha ka bërë në kuadër të nismës së tij që të vizitojë 9 qytete këtë të shtunë.

Kryetari i Partisë Demokratike pas Delvinës dhe Sarandës mesditën e sotme është ndalur në Tepelenë ku i ka ftuar të gjithë qytetarët që të votojnë për ndryshimin.

Basha ndër të tjera ka thënë se 25 prilli është dita ku ato duhet ti thonë jo më një dështimi prej tetë vitesh.

Mirëse ju gjej në zemër të Kurveleshit, në Tepelenën e Ali Pashës në Tepelenën e Krenarisë. Afër Përmetit dhe Këlcyrës ku për shekuj me radhë ka rrahur zemra e shqiptarisë faleminderit për mikëpritjen. Rrugëtimi ynë sot ka nisur nga Saranda dhe do të përfundojë në Tropojë por jo nuk do të ndalet aty ditë pas dite deri më 25 prill këtë energji ta kthejmë votë për ndryshim, votë për Shqipërinë, për shqiptarët. Jam i mbushur me entuziazëm, sepse entuziazëm, shprese për ndryshim shikoj në sytë e të gjithëve atyre që takoj. Ju ftoj që këtë energji ta konsiderojmë të pakufi ti hapim dhe ti bashkojmë radhët për ndryshimin. javë të jashtëzakonshme takoj nëna të shqetësuar për fatin e fëmijëve të tyre dhe të tjera me sytë me lot për shkak të largimit të fëmijëve të tyre në emigracion, për tetë vite të mbushura me gënjeshtra. Përmeti, Tepelena, Këlcyr, Kurvelesh  dhe Memaliaj a nuk i pranojnë këto 8 vite gënjeshtra dhe pastaj të njëjtin trishtim të trokasë në dyert e tyre. Ai që ju la 8 vite në vend numëro po troket prap mos ja hapni derën të keqes për herë të tretë, ai që nuk bëri gjë për këto vite nuk bën më dot asgjë. Unë i them sot çdo shqiptari se unë do të jem kryeministri i të gjithëve pa dallim politik. Për të gjithë minatorët e Memaliajt me të njëjtin mesazh premtimi që dhashë para minatorëve në nga Bulqiza dhe Përrenjasi  brenda 6 muajsh të parë të qeverisjes sime,  do të miratohet statusi i minatorit për mbi 14 mijë pensionistë minatorë, Bashkë për ndryshim,” ka thënë Basha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...

Vrau gruan dhe sajoi grabitjen, psikiatri grek: Kafshë dhe naiv, mendoi se kreu krim të pazbulueshëm

Psikiatri grek Dimitris Souras e ka përshkruar Babis Anagnostopulos, pilotin që i mori jetën bashkëshortes së tij britanike, një antagonist naiv që besoi se...