- Advertisement -

TAG

Kryetari i Partisë Demokratike

Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Dëmi në buxhetin e shtetit 6.2 miliardë Euro në 8 vjet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paraqet sërish një nga dështimet e Edi Ramës gjatë qeverisjes së tij 8 vjeçare . Cili ka qenë demi...

Basha pas takimit me të rinjtë: Shqipëria fiton me rininë dhe energjinë e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë një mesazh të qartë për zgjedhjet e 25 prillit pas takimit me disa të rinj. Teksa ka...

Zbardhet marrëveshja e Bashës me aleatët, si do të listohen kandidatët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Shqipëria Fiton”. Mësohet se në këtë dokument që do...

Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të naftës, e rriti me 240 lekë për litër!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka renditur sot dështimin e radhës sipas tij, të kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në “Instastory”, kryedemokrati thotë...

Basha në njësinë nr.7 në Tiranë: Pas 25 prillit ka një plan që ndihmon biznesin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbritur sot në terren në njësinë nr.7 në kryeqytet, ku ka dëgjuar nga afër shqetësime të qytetarëve...

Basha: Në 8 vite Rama solli vetëm dështime, me 25 prill do të humbasë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar një video-mesazh tjetër, që sipas tij, tregon dështimet e kryeministrit Edi Rama. Basha shprehet se në tetë...

Basha: Shqipëria ka mbetur në vendnumëro me Ramën, më 25 Prill do të fitojë Shqipëria! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vendi ka ngecur në baltë që prej 8 vitesh, ndërsa theksoi se më 25 Prill do...

Basha iu premton sipërmarrësve: Unifikim të TVSH 6% për të gjithë operatorët turistikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se me ardhjen në pushtet, qeveria e tij do të bëjë unifikimin e taksës së tatimit mbi...

Basha: Më 25 prill Rama do të humbë dhe do të fitojë Shqipëria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka deklaruar se Shqipëria ka 8 vjet që është në baltë me Ramën. Me anë të një statusi në...

Basha dëgjon pensionistët: U ndamë me bindjen se Shqipëria ka nevojë për ndryshim

Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me një grup pensionistësh duke dëgjuar shqetësimet e tyre. Në një postim në Facebook, kryetari...

Latest news

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...

Basha takim me qytetarët: Gati plani për rimbursimin e atyre që kanë kaluar COVID-in

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me disa qytetarë në Tiranë në njësinë 4. Teksa bisedoi me një qytetare që ka...
- Advertisement -