- Advertisement -

TAG

Kryetari i Partisë Demokratike

“Jam anëtar i PS, por ta harrojnë se i votoj më”! Basha në familjen socialiste: Do të jem kryeministër i të gjjthë shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar dy familje në Bathore të Kamzës për të parë dhe dëgjuar nga afër problemet e tyre. Basha...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Basha: Korrupsioni i përhapur në çdo degë të shoqërisë, 34% e familjeve shqiptare paguajnë ryshfet për shërbime bazike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të statuseve në rrjetet sociale, shkruan se korrupsioni është i përhapur në çdo degë të shoqërisë. Basha...

Basha me profesionistët e lirë në njësinë 7: Jo më ilaçe false në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar njё takim me profesionistë të lirë në njësinë 7, në Tiranë, ku u është përgjigjur pyetjeve...

Basha takim me të rinjtë në Farkë zbulon vendimin e parë kur të marrë pushtetin: Projekt për të punësuar 7000-9000 prej jush çdo vit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në një takim me të rinjtë e Farkës, teksa është pritur me duartrokitje dhe ovacione...

Basha me profesioniste: Politika art shërbimi, jo mashtrimi, këto zgjedhje janë vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mesditën e kësaj të hëne është takuar me profesioniste të ndryshme për të diskutuar në lidhje me programin...

Basha vizitë në Divjakë: 100 milion euro subvencione për fermerët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur krejt ndryshe vizitën e tij në Divjakë, ndërsa shfaqet hipur në një traktor. Lideri demokrat teksa...

Basha nga Lushnja: Bashkim unik më 25 prill, koha të rihapim portën europiane

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në qytetin e Lushnjës, i cili është pritur me entuziazëm dhe ovacione nga qytetarë dhe simpatizantët e...

Basha: Qeveria shqiptare përdori pandeminë për të abuzuar me të drejtat e njeriut dhe lirinë e shtypit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, shprehet se qeveria Rama përdori pandeminë, për të abuzuar për të drejtat e njeriut dhe lirinë e medias. Me...

Basha firmos me fermerët për bimë medicinale: Bujqësia dhe blegtoria në fokusin tonë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me përfaqësues të shoqatës të bimëve medicinale në Malësinë e Madhe, nga ku firmosën...

Latest news

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -