- Advertisement -

TAG

Kryetari i Partisë Demokratike

Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të naftës, e rriti me 240 lekë për litër!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka renditur sot dështimin e radhës sipas tij, të kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në “Instastory”, kryedemokrati thotë...

Basha në njësinë nr.7 në Tiranë: Pas 25 prillit ka një plan që ndihmon biznesin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbritur sot në terren në njësinë nr.7 në kryeqytet, ku ka dëgjuar nga afër shqetësime të qytetarëve...

Basha: Në 8 vite Rama solli vetëm dështime, me 25 prill do të humbasë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar një video-mesazh tjetër, që sipas tij, tregon dështimet e kryeministrit Edi Rama. Basha shprehet se në tetë...

Basha: Shqipëria ka mbetur në vendnumëro me Ramën, më 25 Prill do të fitojë Shqipëria! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vendi ka ngecur në baltë që prej 8 vitesh, ndërsa theksoi se më 25 Prill do...

Basha iu premton sipërmarrësve: Unifikim të TVSH 6% për të gjithë operatorët turistikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se me ardhjen në pushtet, qeveria e tij do të bëjë unifikimin e taksës së tatimit mbi...

Basha: Më 25 prill Rama do të humbë dhe do të fitojë Shqipëria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka deklaruar se Shqipëria ka 8 vjet që është në baltë me Ramën. Me anë të një statusi në...

Basha dëgjon pensionistët: U ndamë me bindjen se Shqipëria ka nevojë për ndryshim

Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me një grup pensionistësh duke dëgjuar shqetësimet e tyre. Në një postim në Facebook, kryetari...

Lulzim Basha takon ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut: Vizitë historike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar në përfundim të takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani se kanë...

Basha pas takimit me pedagogë e studentë: Do ta transformoj arsimin e lartë dhe atë profesional

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me studentë dhe pedagogë dhe ka dhënë përshtypjet e tij për këtë ngjarje. Pas...

Basha takim me farmacistë dhe pacientë, iu prezanton programin “Shqipëria fiton”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndau me përfaqësues të Urdhrit të Farmacistit dhe me pacientë programin e saposhpallur për shëndetësinë gjatë një takimi...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -