Basha miting përmbyllës në Fier: Fshini lotët se të dielën vjen ndryshimi

Duhet të lëçisni

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke mbajtur pasditen e së enjtes mitingun përmbyllës në Fier, teksa u tha qytetarëve që tek vinte në Fier pa tek rinia gëzimin për fitoren.

Basha tha se në sytë e fierakëve pa edhe “lot vuajtjeje për 8 vitet e kaluara.” Ai u bëri thirrje që lotët t’i fshijnë pasi të dielën vjen ndryshimi.

“…Fitore e pandalshme. Tek vija këtu, shihja tek rinia e mrekullueshme e Fierit gëzimin për fitoren…Pashë edhe lot. Nuk e di a janë lot gëzimi. Apo janë lotët e vuajtjeve për 8 vitet e kaluara. Fshijini lotët se të dielën po vjen ndryshimi. Ai i rrënoi pensionistët, shkatërroi fierakët, largoi të rinjtë…Të dielën do ta merrni atë që ju takon me votën tuaj për numrin 9 për ndryshim. Për të ngritur në piedestal vlerat e familjes, të punës, që kanë komunitet e Fierit, në një harmoni. Do të kthejmë buzëqeshjen në fytyrat e fëmijëve tanë. Për t’i dhënë fund njeriut që për 8 vite nuk bëri asgjë, dhe sot ka guximin të trokasë përsëri në portat e Fierit. Fieri ia mbyllur portat së keqes dhe ai ka hapur zemrën ndryshimit.” 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...