Veliu për ngjarjen në Elbasan: Çdo detyrë që do na vijë nga prokuroria do veprohet me transparencë

Duhet të lëçisni

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Në konferencën për mediat nga Elbasani ku foli për ngjarjen në Elbasan, ku mbeti i vrarë një person dhe 4 të plagosur, Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu garantoi transparencë në hetimin e ngjarjes, ndërsa theksoi se në këto momente, policia nuk ka nevojë të intimidohet.

“Policia në këtë situatë nuk ka nevojë për frustrim, nuk ka nevojë për stres por mbështetjen e gjithë aktorëve. Është një institucion që ka mijëra gra e burra që sakrifikojnë orë pa orë për të siguruar rendin dhe qetësinë.Është struktura që ka sakrifikuar më shumë nga gjithë institucionet e tjera dhe nuk ka nevojë sot të përbaltet dhe të akuzohet.

Nuk ka nevojë sot të intimidohet por ka nevojë për mbështetje, për të bërë sa më mirë detyrën që i ngarkon ligji dhe vetëm ligji. Policia e shtetit është një nga hallkat e hetimit dhe cdo detyrë që do na vijë nga prokuroria do veprohet me shpejtësi e transparencë maksimale.” u shpreh Veliu.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...