- Advertisement -

TAG

Pep Guardiola

Mesi gati të largohet nga Barcelona dhe të bashkohet me Guardiolën

Lionel Mesi  ka filluar të ndjekë në rrjetin social "Instagram" klubin e Mançester Sitit. Pep Guardiola do ta priste me krahë hapur një rikthim...

Vdes nga koronavirusi nëna e Pep Guardiolës

E ëma e Pep Guardiolës, Dolors Sala, është ndarë nga jeta sot në moshën 82 vjeçare, pasi kishte rezultuar pozitive me Koronavirus. Klubi i Manchester...

Tiki-taka shqiptare, kur Flamurtari dhuronte spektakël me Barcelonën (film)

Tiki-taka u njoh gjërësisht gjatë kohës ku Barcelona drejtohej nga Pep Guardiola. Një sistem që të habiste nga momenti në moment, ku pasimet e...

Pep Guardiola: Dua të drejtoj Kombëtaren e Spanjës

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, gjatë një interviste për BBC, ku ka pohuar se dëshiron që në të ardhmen të trajnojë kombëtaren e...

Guardiola lë për herë të parë mënjanë futbollin: Pavarësia e Katalonjës do jetë festë e Demokracisë

Të dielën më 1 tetor në Katalonjë do të mbahet referendumi për pavarësinë e këtij rajoni dhe kurrsesi nuk mund të mungonte një koment...

Derbi i Mançesterit, miliona dhe urrejtje

Të shtunën është përplasja Murinjo – Guardiola, por në krah të portugezit është edhe Zlatan Ibrahimoviç, i cili e ka regjistruar trajnerin katalanës në...

Guardiola surprizon tifozët , i takon në taksi

Pep Guardiola është trajneri më i ri i Manchester City-t dhe ai po shijon momentin e tij duke njohur qytetin si dhe tifozët e...

Të gjithë “shoping” në Torino

Pas Antonio Kontes, i cili ka filluar të mendojë për riformatimin e Çelsit dhe Pep Guardiola po interesohet për futbollistë nga Juventusi i Masimiliano...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -