Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vdes nga koronavirusi nëna e Pep Guardiolës

Nga Klodiana 0

E ëma e Pep Guardiolës, Dolors Sala, është ndarë nga jeta sot në moshën 82 vjeçare, pasi kishte rezultuar pozitive me Koronavirus.

Klubi i Manchester City konfirmoi lajmin tragjik në Twitter, duke shkruar: “Familja e Manchester Cityt e tronditur raporton se e ëma e Pep Guardiolës, Dolors Sala, është ndarë nga jeta në Barcelonë, pasi kishte rezultuar pozitive me Koronavirus.

Ajo ishte 82 vjeçe”, shkruhej në lajmërimin e klubit të Premier League. Guardiola aktualisht ndodhet në Angli, por tashmë do t’i duhet të udhëtojë drejt Spanjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej