- Advertisement -

TAG

Manchester City

Gati oferta e City-t për Messin: Gjysmë miliard euro për 5 vite

Mosprezenca në grumbullimin e skuadrës për nisjen e sezonit të ri, konfirmoi edhe njëherë dëshirën e Leo Messit për t’u larguar nga Barcelona. Manchester City...

Vdes nga koronavirusi nëna e Pep Guardiolës

E ëma e Pep Guardiolës, Dolors Sala, është ndarë nga jeta sot në moshën 82 vjeçare, pasi kishte rezultuar pozitive me Koronavirus. Klubi i Manchester...

Pjanic te City? Dybala mesazh shokut të skuadrës…

Manchester City është i gatshëm të ofrojë 100 milionë euro për boshnjakun e Juventus, ndërsa Miralem Pjanic duket se është në periudhë “reflektimi”, në...

Manchester City nuk fal, mposht me lehtësi West Ham

Edhe pse Manchester City është shpallur kampion, djemtë e Pep Guardiolas vazhdojnë të fitojnë në Premier League, kur mbeten edhe 3 javë nga fundi. City...

Mposhtet Manchester United, City shpallet zyrtarisht kampion

Një javë më parë Manchester United bëri atë përmbysje të madhe ndaj Manchester City, duke i shtyrë titullin kampion. Sot United sërish ka pasur...

Përmbysje “epike” në derbi, United shtyn festën e “komshinjve të zhurmshëm”!

Manchester United ka fituar 3-2 në fushën e Manchester City, duke i shkaktuar humbjen e parë në “Etihad Stadium”, gjatë këtij kampionati, skuadrës së...

Hidhet shorti i Champions League, skuadrat italiane përballë spanjolleve

Italianët do të luajnë kundër spanjollëve në fazën çerekfinale të Champions League. Shorti i zhvilluar sot ka vënë përballë Juventusit, Real Madrid, ndërsa Roma do...

Siti argëtohet me Bazelin e Xhakës, i shënon “poker” golash në Zvicër (film)

Mançester Siti ka shpartalluar Bazelin në transfertë me rezultatin 0-4, në takimin e parë të vlefshëm për 1/8 e Ligës së Kampionëve. Skuadra e...

Mourinho tregon pse ndodhi sherri i tunelit

Jose Mourinho ka kritikuar sjelljen dhe edukimin e Manchester City-t, kur pyetet për sherrin pas ndeshjes së Manchester United dhe City-t. Klubeve u është kërkuar...

Ylli kosovar i Manchester City mbyll karrierën në moshën 22-vjeçare

Konsiderohej si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit kosovar, por tashmë do të mbahet mend vetëm për faktin se i ka dhënë...

Latest news

“S’ju detyron njeri të hipni në urban”, deputetja e PS kundër Rakacollit: Duhen kontrolle

Dyndja në urbane ishte një ndër temat e diskutimit në emisionin “As pro, as kundër” mbrëmjen e sotme në ABC, si faktor i rritjes...

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...
- Advertisement -