- Advertisement -

TAG

pension

“Kam lindur komuniste, ashtu do vdes!”, Zonja me 7.500 lekë pension: I bëj thirrje shokut Rama që… (film)

Një zonjë ka telefonuar në një emision të Report Tv dhe shprehet se kishte një kërkesë të rëndësishme për "shokun Rama" siç e quajti...

Nuk shfaqet në publik shpesh, por ky është babai i Albin Kurtit

E kemi parë shpesh me gruan dhe të bijën e tij nëpër tubime e nëpër media, por a e dini cili është babai i...

Në lidhje me “mashtrimin” që paskam bërë dje”

Në vëmendje të gazetës "TemA" dhe jo vetëm. Nga Ylli Manjani Dje, pasi fola rastësisht me tim atë më tha në tekst se po kthehej nga...

Fier/ Ndiqnin lëvizjet e të moshuarve, grabitësit u vjedhin pensionin sapo dalin nga shtëpia

Një banesë është grabitur në mes të ditës në fshatin Peshtan të Fierit. Në banesën e shtetasit me inicialet L.F. 66 vjeç janë grabitur një...

Vlorë/ Postieri vjedh 100 mln lekë energji e pensione, qytetarët debitorë

Nuri Memo, nga fshati Ceprat i Vlorës, ankohet në “Stop”, se postieri, tek i cili paguante energjinë elektrike, i ka vjedhur pagesat, duke e...

Gazetari: Pensioni 70 vjeç? Po qesh bota! Ahmetaj: Shqiptarët janë jetëgjatë

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj pati një debat të fortë në emisionin “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja mbi reformën e pensioneve. “Në vitin 2013...

Pogradec, postieri merr paratë e pensioneve dhe zhduket

Neshat Hoxhallari nga Pogradeci, denoncon në “Stop”, se në muajin janar, postieri, që i sillte të ëmës pensionin prej 2 vjetësh, nuk e bëri...

Mësuesja e dalë në pension korrigjon gabimet drejtshkrimore në letrën e Trump dhe ia dërgon në Shtëpinë e Bardhë

Gabimet drejtëshkrimore në letrat dhe shkresat zyrtare nuk qenkan një fenomen vetëm shqiptar! Një mësuese e shkollës së mesme në SHBA tashmë e dalë në...

Pensionistët do paguajnë taksë prone, qeveria s’pret të paguash, të fut duart në xhep

Nga Blendi Salaj Duke filluar nga 1 Prilli edhe familjet e pensionistëve në Tiranë do paguajnë taksën e pronës. Kjo do u kushtojë deri në...

Pensionet, sa rritet mosha dhe vitet e punës nga 1 janari 2018

Nga 1 janari i 2018-së ka ndryshuar edhe mosha e daljes në pension si dhe vitet e punës që ju duhen për të përfituar...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -