- Advertisement -

TAG

pellazg

Plisi, dëshmi e përhershme historike

Të shkruash histori përkundër situatës shumë të nderë politike që mbretëron në tokat shqiptare (Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni), situatë e cila ndjellë një zymti...

Shën Gjergji ishte pellazg nga Kapodokia!

shkruan Fahri Xharra Kapadokia e njohur si Hatti, që nga Koha e vonëshme e Bronzit ishte vendlindja e Hititëve - pellazg me qendër Hatusa. Pra,...

Piza, qytet pellazg – etrusk

Nga Fahri Xharra E dini që qyteti Piza në regjionin e Toskanës ishte ndërtuar para Luftës së Trojës? Pak nga ne e kishim ditur se...

Zbulohet komploti/ Ja përse Edi Rama, Rudina Hajdari dhe Mero Baze nuk lejojnë t’i jepet mandati i deputetit Kujtim Gjuzit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk po dëgjon t’i japë mandatin e deputetit Kujtim Gjuzit, kryetarit të Partisë Konservatore, i mirënjohur si pellazg. Madje, sekretari...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -