- Advertisement -

TAG

pasaporta

Pasaporta, karta ID e patenta false në mjet, arrestohet shoferi i autobusit në Portin e Durrësit

Policia Kufitare e Durrësit ka bllokuar në port 12 dokumente të falsifikuara si pasaporta, karta identiteti, karta shëndeti dhe karta banke, si dhe ka...

Ambasada Amerikane: Kujdes me pasaportën! Ja si duhet t’i hidhni të dhënat për aplikimin e Lotarisë

Aplikimi i Lotarisë Amerikane DV-2021 për këtë vit vjen me një risi të re. Ambasada Amerikane ka bërë sot njoftimin se të gjithë aplikuesit në...

Punonjësit e gjendjes civile në Vlorë rregjistrojnë “të gjallët” për “të vdekur”

Një punonjës i gjendjes civile në Vllahinë të Vlorës, është ndaluar nga policia pasi në bashkëpunim me disa persona të tjerë kanë regjistruar një...

Pasaporta juaj në prag skadimi? Këshilla e Ambasadës: Kujdes përpara udhëtimit në SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, këshillon të gjithë ata shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt Amerikës, por kanë një pasaportë në prag...

Berisha: Qindra pasaporta të “vjedhura”, në duart e ISIS dhe mafies

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson megaskandal të narkoshtetit vjedhjen e pasaportave të vjedhura në Greqi, ndërsa deklaron se do të përdoren nga grupet terroriste dhe...

Skadojnë 1.4 mln karta ID e pasaporta, duhen ribërë përpara qershorit

Viti 2019 sapo ka nisur dhe Ministria e Brendshme u bën thirrje shtetasve shqiptarë që të verifikojnë dokumentet e identifikimit, pasi sipas këtij dikasteri...

Propozohet ligj për lejimin e ndryshimit të gjinisë e seksit

Nga Indrit Vokshi 1. Paskan propozuar që në pasaporta e karta, tek seksi, përveç mashkull e femër të përfshihet edhe "tjetër" - bëhet fjalë për...

Bllokimi i pasaportës, Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda pak minuta më parë. Deputeti i PS do njihet me vendimin e kësaj gjykate...

Mediat greke: Shqiptarë të implikuar në rrjetin e falsifikimit të pasaportave të BE

Policia greke ka goditur një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të emigrantëve, që i pajiste me pasaporta të falsifikuara, njoftoi media greke të...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -