- Advertisement -

TAG

pasagjerë

Horror në autostradën Lezhë-Milot, furgoni me pasagjerë përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar në aksin rrugorë, Lezhë-Milot. Nga të dhënat e para, dyshohet se personi i cili më...

“Autobusët udhëtojnë plot me pasagjerë”, denoncimi: Dyfishohen çmimet e biletave të linjës Tiranë – Athinë

Linjat e autobusëve Tiranë-Athinë kanë dyfishuar çmimin e biletave. Kështu shkruan një qytetar që e ka denoncuar këtë fakt në Facebook e ish-kryeministrit Sali...

Stamboll/ Del nga pista avioni, ndahet në tre pjesë

Në aeroportin ndërkombëtar të Stambollit, “Sabiha Gokcen” ditën e sotme ka ndodhur një skenë e frikshme e një avioni me pasagjerë brënda tij i...

Egjipt/ Shpërthen autobusi me turistë, plagosen 17 persona

17 persona janë plagosur pas një shpërthimi të fuqishëm të një autobusi në zonën e "Muzeut të Madh", pranë piramidave të Gizës në Egjipt. Burime...

Grabitja e 7 milionë euro/ Sigurohen dëshmitë e para të pasagjerëve

Janë siguruar dëshmitë e para të pasagjerëve të avionit me të cilin do të udhëtonin sot paratë e grabitura në aeroportin e Rinasit. “Avioni ishte...

Defekt në tragetin e linjës Durrës-Bari/ 280 pasagjerë mbi 3 orë në det të hapur

Moti i keq që ka kapluar vendin ditët e fundit ka shkaktuar probleme edhe te transporti i pasagjerëve. Siç raportohet, 280 pasagjerë kanë qëndruar rreth...

Alarm për bombë në Portin e Durrësit

Një alarm për bombë ka shkaktuar panik në terminalin e pasagjerëve në portin e Durrësit. Njoftimi për alarmin është dhënë rreth orës 11:00 Menjëherë pas...

Vjedhje në autobusin e Institutit, pasagjerët detyrohen të dalin nga dritarja (film)

Paraditen e sotme në Tiranë, disa dhjetëra qytetarë u bllokuan brenda autobusit të linjës Institut – Uzina e traktorëve. Shkak është bërë vjedhja e një...

Tragjedi në brigjet e Lesbos/ Mbytet anija me 16 emigrantë

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën si pasojë e mbytjes së një anije me emigrantë në detin Egje. Policia portuale greke njofton se fatmirësisht...

Aksident në aksin rrugor Kavajë- Lushnje, humb jetën 25 vjeçarja

Një 25-vjeçare ka humbur jetën në një aksident automobilistik në aksin rrugor Kavajë- Lushnje. Drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe për pasojë automjeti ka...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -