Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Egjipt/ Shpërthen autobusi me turistë, plagosen 17 persona

Nga Ejona 0

17 persona janë plagosur pas një shpërthimi të fuqishëm të një autobusi në zonën e “Muzeut të Madh”, pranë piramidave të Gizës në Egjipt.

Burime zyrtare thonë që bëhet fjalë për një pajisje të fshehur përgjatë rrugës. Të plagosurit janë dhjetë egjiptian dhe shtatë pasagjerë nga Afrika e Jugut.

Pamjet e postuara në Twitter nga një fotograf egjiptian tregojnë një mur prej çimentoje të shkatërruar dhe pak metra më poshtë autobusin e ndaluar.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej