- Advertisement -

TAG

Parku i liqenit

Thyhet memoriali turk tek Parku i Liqenit

Gjatë natës së shkuar, një pjesë e pllakës përkujtimore të monumentit në Parkun e Liqenit për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi, është thyer. Siç...

Të rinjtë protestë pranë memorialit tek Liqeni: Respekt për të vdekurit, por ky momument nuk na përket neve

Një grup të rinjsh kanë shkuar sot përpara memorialit në parkun e Liqenit të ngritur për të rënët gjatë grushtit të shtetit ndaj Erdoganit. Ata...

Ky do të jetë moli i ri i Parkut të Liqenit

Investimet e kryera e kanë kthyer Parkun e Madh të Liqenit Artificial në destinacionin më të preferuar për qytetarët e Tiranës, jo vetëm për...

Monumentet te Parku i Liqenit, Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin

Bashkia e Tiranës ka nisur një aksion për rehabilitimin e monumenteve që janë kthyer në një vend të grumbullimit të mbeturinave. Specialistët e Bashkisë së...

Kangoo Jumps, aktiviteti argëtues i mbrëmjes në parkun pranë Liqenit Artificial (film)

Parku pranë liqenit Artificial në Tiranë është kthyer në një qendër argëtimi për fëmijët, të rinjtë dhe jo vetëm. Grupe të ndryshme shpesh organizojnë...

Vullnetarë shqiptarë e amerikanë pastrojnë Parkun e Liqenit

Më shumë se 170 vullnetarë të huaj e shqiptarë, pjesë e Korpusit të Paqes që vepron edhe në vendin tonë, u angazhuan sot, që...

Inagurohet këndi i lojrave tek Parku i Liqenit

Bashkia e Tiranës inaguroi këndin e lojërave tek Parku i Liqenit, dhuratë e saj për fëmijët me rastin e 1 Qershorit. Në ceremoninë e inagurimit...

Veliaj sfidon, publikon fotot e Parkut të Lojrave tek Liqeni

Kryebashkiaku: Merr fëmijët e shihemi më 1 Qershor! Kreu i Bashkisë së Tiranës sfidon me foto! Pas disa muaj punimesh, këndi i lojërave për fëmijë...

Këshilltari i Metës thirrje për protesta kundër Veliajt

Ralf Gjoni: beteja kunder cdo lloj ‘betonizimi’ duhet te vazhdoje Këshilltari i kryetarit të Kuvendit, bën thirrje për protesta kundër bashkisë për projektin tek Parku i...

Parku i Liqenit, PD protestë kundër Veliajt

Bogdani: Projekti është tradhti ndaj qytetarëve Duke e quajtur projektin e Bashkisë së Tiranës për parkun e lojrave te Liqeni, një shkelje të gjithanshme të...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -