Këshilltari i Metës thirrje për protesta kundër Veliajt

Duhet të lëçisni

Kavajë/ Plagosja në zyrën e PD-së, arrestohet autori dhe 2 bashkëpunëtorët

Policia ka arrestuar Ndriçim Jonuzin, autorin e plagosjes në këmbë sekretarin e degës së PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni së bashku me dy bashkëpunëtorët...

Sondazhi i fundit para zgjedhjeve/ Opozita e Bashkuar merr 50% të votave dhe PS 44.5% (film)

Nëse qytetarët shqiptarë do të ushtronin të drejtën e tyre të votës sot, 20 prill 2021, opozita e bashkuar do të fitonte zgjedhjet me...

Kush fiton të dielën? Berat Buzhala: Shpresojmë që të mos deformohet vota. Diversioni i Vuçiç dhe kufijtë (film)

Gazetari Berat Buzhala beson se zgjedhjet e 25 Prillit i fiton opozita dhe ditën e hënë kryeministër do të jetë Lulzim Basha. “Unë besoj...

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Ralf Gjoni: beteja kunder cdo lloj ‘betonizimi’ duhet te vazhdoje

Këshilltari i kryetarit të Kuvendit, bën thirrje për protesta kundër bashkisë për projektin tek Parku i Liqenit. Këshilltari i Metës për marrëdhëniet me jashtë, Ralf Gjoni,  e cilëson ecurinë e punimeve tek parku i liqenit, pasojë e arrogancës së bashkisë Tiranë, e cila injoron legjislacionin, përbuz shoqërine civile dhe tallet me ndjeshmerinë qytetare. Përmes një mesazhi në facebook, Ralf Gjoni, bën thirrje për vazhdim të protestave kundër ndërtimit të këndit të lojrave tek parku i liqenit.

Këshilltari i kryetarit të Kuvendit, publikon edhe nje fotografi ku duket betoni që po hidhet në Parkun e  Liqenit. “Doja të prisja 2 prillin për t’a postuar këtë foto për t’ju sensibilizuar miqte e mi se kjo pacavure betoni e hekurash që po ngrihet dhe thellohet dita ditës në Parkun e Tiranës nuk është mashtrim – është totalisht prej vërteti. Ky nuk është thjesht rezultati i shemtuar i idiotësisë së një arkitekti anti-mjedisor – totalisht i pandjeshëm ndaj nevojave të Tiranës, por mbi të gjitha pasoje e një arrogance të paskrupullt e cila injoron legjislacionin, përbuz shoqërinë civile dhe tallet me ndjeshmërinë qytetare. Ndaj dhe beteja kundër cdo lloj ‘betonizimi’ duhet të vazhdojë…”, shkruan këshilltari i Metës.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kavajë/ Plagosja në zyrën e PD-së, arrestohet autori dhe 2 bashkëpunëtorët

Policia ka arrestuar Ndriçim Jonuzin, autorin e plagosjes në këmbë sekretarin e degës së PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni së bashku me dy bashkëpunëtorët...

Sondazhi i fundit para zgjedhjeve/ Opozita e Bashkuar merr 50% të votave dhe PS 44.5% (film)

Nëse qytetarët shqiptarë do të ushtronin të drejtën e tyre të votës sot, 20 prill 2021, opozita e bashkuar do të fitonte zgjedhjet me...

Kush fiton të dielën? Berat Buzhala: Shpresojmë që të mos deformohet vota. Diversioni i Vuçiç dhe kufijtë (film)

Gazetari Berat Buzhala beson se zgjedhjet e 25 Prillit i fiton opozita dhe ditën e hënë kryeministër do të jetë Lulzim Basha. “Unë besoj...

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...