- Advertisement -

TAG

Erjon Veliaj

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Tekstet shkollore, PD sulmon Ramën: Propagandë me librat “falas”

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me librat "falas" të nxënësve. Në një dalje për mediat, ish-deputetja Orjola Pampuri pohoi se...

PD publikon fotot: Erjon Veliaj, leje ndërtimi luksi për oligarkët e Ramës (Foto)

Ish-deputetja demokrate, Oriola Pampuri ka denoncuar dy raste të ndërtimit pa leje, që po ndodhin në Tiranë, dhe që pas tyre fshihen dy figura...

Ajola dhe Erion Veliaj në pritje të bebes së parë

Po përflitej prej kohësh në media, por tashmë është e konfirmuar. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe bashkëshortja Ajola Xoxa presin fëmijën e parë. Lajmi...

Një pemë për mësuesin…

Sot, në Ditën e Mësuesit, kryebashkiaku Veliaj iu bashkua qindra nxënësve të shkollave të Tiranës, të cilët mbollën pemë kushtuar mësuesve të tyre. E në...

VIP-at që garojnë bashkë me Veliajn në Maratonën e Tiranës

Më shumë se 2500 vrapues nga 40 vende të ndryshme të botës po vrapojnë sot në kryeqytet në Maratonën e Tiranës. Midis vrapuesve marrin pjesë...

Inaugurohet këndi i lojërave te Piramida

Fëmijëve dhe të moshuarve të Tiranës u është rikthyer edhe një tjetër hapësirë publike për lojëra dhe çlodhje. Bashkia e Tiranës përfundoi ndërtimin nga e...

Policët bashkiakë me biçikleta…shiko përreth nëse të duhet ndihmë

Policia Bashkiake e Tiranës vjen tashmë me një imazh të ri. Uniforma të reja dhe patrullim me biçikleta, është kjo karekteristika e re e punonjësve...

Veliaj: Qytetarët të bashkëpunojnë për lirimin e hapësirave

Kreu i bashkisë Erion Veliaj iu ka kërkuar banorëve të një blloku banimi në Selitë që të jenë bashkëpunues për të liruar hapësirat që...

Ndihmuan kur qyteti kishte nevojë, vlerësohen me certifikata vullnetarët

Përballimi i emergjencave të ndryshme si zjarret, përmbytjet, por edhe aktivitete të tjera me interes publik, si pastrimi apo shërbimi në institucione arsimore dhe...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -