- Advertisement -

TAG

Paris

Intervista e Ismail Qemalit në Paris: “Europa qëndron e pandjeshme ndaj shkeljes së të drejtave tona”

Nga Aurenc Bebja “Excelsior” ka botuar, të shtunën e 26 prillit 1913, në faqen n°6, intervistën e Ismail Qemalit, zhvilluar në Champs-Elysées (Paris), pak kohë para se...

Ramush Haradinaj: Samiti i Berlinit ka normalizuar rajonin

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur se Samiti i Berlinit ka normalizuar rajonin, dhe që pjesa kryesore e këtij...

Marshim për 1 Majin në Paris, protestuesit përleshen me policinë (film)

Me mijëra protestues kanë dalë sot në rrugët e Parisit dhe të disa qyteteve të tjera të Francës në ditën ndërkombëtare të punëtorëve sot...

Kujtoni Notre Dame Shqiptar (film)

Nga Dritan Kaba Një pamje nga Notre Dame shqiptar. Këtë e hodhën në erë vetë me dinamit etërit e atyre që sot po “qajnë” për...

Kapen 23 milionë euro në valixhe diplomatike, Mediat: Destinacion Shqipëria

Një shumë e konsiderueshme parash është bllokuar në aeroportin kryesor të Parisit, paraditen e sotme. Mediat franceze bëjnë me dije se shuma prej 23 milionë...

Misteri i “Darkës së gabuar” të Ismail Kadaresë

"Darka e gabuar" është roman i shkrimtarit të mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare. Vepra është shkruar mes Malit të Robit (Durrës), Luganos së Zvicrës dhe Parisit gjatë...

Dëbora “pushton” Parisin, mbyllet kulla “Eiffel”

Turistet që vizitojnë këto ditë Parisin nuk do të mund të ngjiten dot në kullën e famshme “Eiffel”. Reshjet e dendura të borës detyruan mbylljen...

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Parisit, 30 të plagosur (film)

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës. Shpërthimi ka ndodhur në një furrë buke  në Rue de...

I vunë flakën Parisit, arrestohet një prej liderëve të “Jelekverdhëve”

Protestat e dhunshme në Francë, shkaktuan dhjetëra të plagosur dhe viktima, ndërsa autoritetet kanë vënë në pranga një prej organizatorëve. Eric Drouet, mjë prej liderëve,...

Kush është më i madh; kontributi i Fishtës për Shqipërinë apo mosmirënjohja e shqiptarëve për Fishtën?

Nga Klodian Tomorri Ka qenë një moment në Konferencën e Paqes në Paris, kur një gazetar britanik i paguar nga serbët dhe grekët për të...

Latest news

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Vokshi denoncon kushtet në shkolla: Mbi 50 mësues me COVID-19, asnjë masë shtesë

Vetëm në javën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor, ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi theksoi se në 80% të shkollave mungojnë...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën është fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”! Meqenëse Edin nuk e takoi as kryetari i...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...
- Advertisement -