- Advertisement -

TAG

Paris

Bardha e Temalit, vajza shqiptare e Simone de Beauvoir

Nga Andreas Dushi Si sot, 110 vjet më parë, në Paris do të lindte një ndër iniciatoret e lëvizjeve feministe. Simone de Beauvoir, me anë...

Rexhep Jella/ Historia e panjohur e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, u diplomua në Kembrixh por vdiq në mjerim

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Rexhep Jellës, pinjoll i një prej familjeve autoktone më të njohura tiranase, i cili pasi u shkollua në Robert...

Sulm në Paris, agresori vret një person plagos disa të tjerë

Rreth orës 14.00 të së premtes një person u përpoq të godiste me thikë, disa kalimtarë – të paktën 4 – në një zonë...

Franca goditet nga greva të reja kundër reformës së pensioneve

Që nga operatorët e Kullës Eifel deri tek mjekët në spital, grevat kanë tërhequr punonjësit francezë të sektorëve kryesorë të ekonomisë. Por francezët mund...

Festuan si ushtar edhe në mes të Parisit, Franca kërkon nga UEFA dënim ekzemplar për Turqinë

Në kulmin e tensionit politik, ku ushtria e Erdogan vijon ofensivën ndaj kurdëve në Siri, Turqia, ajo e futbollit, vijon të përkrah këtë vendim...

Franca jep lajmin e mirë për Schumacher: “Është i vetëdijshëm”

Shtrimi i Michael Schumacher në spitalin “Georges Pimpidou” të Parisit për një terapi me qeliza staminale ka rikthyer edhe një herë vëmendjen te gjëndja...

Vijojnë mjekimet mister të kampionit Michael Schumacher, transportohet me urgjencë në Paris

Kampioni botëror Michael Schumacher ka mbërritur sot në Paris, në spitalin europian Georges Pompidou, në Departamentin Kirurgjisë Kardiovaskulare për një kurë e cila po...

Delegacion në Paris, Barcelona bën ofertën finale për Nejmarin

Nejmar është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, pasi ka vendosur të largohet nga PSG-ja dhe e ardhmja e tij nuk...

Shkrumbohet nga flakët qendra e kurimit në Paris, të paktën një paciente humb jetën (film)

Një zjarr i madh ka rënë në një spital në Paris duke shkaktuar vdekjen e një gruaje dhe plagosjen e 8 personave. Flakët janë përhapur...

Tragjike në Paris/ Pallati shpërthen në flakë, humbin jetën tre persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qendër të Parisit, ku një ndërtesë ka shpërthyer nga zjarri në orët e para të mëngjesit të...

Latest news

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Vokshi denoncon kushtet në shkolla: Mbi 50 mësues me COVID-19, asnjë masë shtesë

Vetëm në javën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor, ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi theksoi se në 80% të shkollave mungojnë...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën është fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”! Meqenëse Edin nuk e takoi as kryetari i...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...
- Advertisement -