- Advertisement -

TAG

OFL

Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat me 3 muaj pezullimin nga detyra të ish-kreut të OFL-së

SPAK ka zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra të ish-numrit një të OFL, Artan Shkëmbi. Prej tre muajsh, Shkëmbi është pezulluar nga detyra pasi...

Sandër Lleshaj e quan të suksesshëm OFL-në, Klodiana Lala: Duhet të vijë turp që e thua këtë gjë (film)

Gazetarja Klodiana Lala është përplasur me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, lidhur me aktivitetin e OFL-së. Gjatë një debati në emisionin “Opinion”, Lala është shprehur...

Ia sekuestroi OFL-ja, Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lulzim Berishës

Gjykata e Posaçme liron nga sekuestroja dhe i kthen automjetin e blinduar BMW të Lulzim Berishës. Makina e blinduar e Berishës u sekuestrua nga SPAK...

Pas pezullimit të kreut të OFL, SPAK merr nën hetim edhe 2 oficerë të tjerë të policisë

Pas pezullimit nga detyra të kreut të OFL, Artan Shkëmbi, Prokuriria e Posaçme (SPAK) ka marrë nën hetim edhe dy oficerë të tjerë. Ata dyshohen...

Pjesëmarrje në grup terrorist, OFL “zbarkon” në Divjakë dhe Krujë

Ditën e sotme OFL ka “zbarkuar” në Krujë e Divjakë, ku iu ka kërkuar 5 subjekteve që të deklarojnë pasurinë e tyre brenda 48...

OFL zbarkon në Elbasan, 5 të dënuarit që duhet të “zbardhin” pasurinë

OFL i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë pesë personave të dënuar për trafik dhe kultivim të lëndëve narkotike në Elbasan. Ata janë Artan...

Lleshaj: Policët e vjetër të hapin rrugën për të rinjtë!

Gjatë ceremonisë së prezantimit të forcave “Shqiponja” në Lezhë, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u shpreh i prerë se efektivët në moshë apo me...

OFL në Fier dhe Lushnje, katër të dënuar duhet të deklarojnë pasurinë brenda 48 orësh

Operacioni Forca e Ligjit ka mbërritur sot në Fier dhe Lushnje duke i dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë katër personave të dënuar për...

OFL në Tiranë, i dëgon formularët tre të dënuarve për vjedhje dhe vrasje

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: E. I., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja...

Grup kriminal dhe trafikim i të miturve, OFL në Berat

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda,...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -