- Advertisement -

TAG

Nikos Dendias

Greqia zgjerohet me 13 mijë, Shqipëria zvogëlohet së paku me 3 mijë milje!

Nga Sali Berisha Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendia, deklaroi dje publikisht se si rezultat i marrëveshjes së fshehte Rama-Dendia për zgjerimin e ujërave territoriale...

“Greqia zgjerohet me 10%”, Dendias: 12 miljet në Jon na japin 13 000 km2 territor të ri

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka mbrojtur sot në Parlament projekt-ligjin e qeverisë së Mitsotakis-it për zgjerimin me 12 milje të Greqisë...

Nis sot shqyrtimi i projekt-ligjit në Greqi për zgjerimin me 12 milje në Jon

Projekt-ligji në Greqi për zgjerimin e ujërave territoriale me 12 milje në detin Jon fillon sot shqyrtimin shkallë-shkallë në parlament për të përfunduar me...

Dendias publikon foton nga takimi me Ramën: Në fokus zhvillimet e fundit rajonale…

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka zbardhur takimin me kryeministrin Edi Rama. Dendias ka publikuar një postim në Twitter një foto nga takimi në...

Takime me Mitsotakis dhe Dendias, Rama sot në Greqi

Pas një vizite dy ditore në Turqi, kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Greqi. Mediat greke raportojnë se Rama do të pritet...

Rama nesër në Athinë, mediat greke zbardhin agjendën

Pas vizitës në Turqi, kryeministri Edi Rama raportohet se do të jetë nesër në Athinë. Kreu i qeverisë shqiptare do të zhvillojë takime me kryeministrin...

E firmos presidentja/ Fakt i kryer: Edi Rama i fal 12 milje det Greqisë (film)

Greqia zgjeron zyrtarisht kufirin detar përballë bregut shqiptar me 12 milje. Plani i për të zgjeruar kufirin territorial nga 6 në 12 milje në det...

Fiton Greqia?/ “Protothema” zbulon prapaskenat: Marrëveshja e Hagës do të jetë me mirë se ajo me Egjiptin dhe Italinë

Disa javë pas vizitës zyrtare në Tiranë të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, mediat greke shpalosin një tjetër informacion se vendimi për të...

Kel Demi: Sandër Lleshi, Turp! Turp! Turp! Dhunoi gra e fëmijë. Këtij njeriu nuk i duhet dhënë as dora në rrugë (film)

Dhuna e pashoqe e ushtruar nga policia e Rilindjes ndaj grave të moshuara dhe fëmijëve që ju bashkuan protestës para Ministrisë së Jashtme e...

“Policët na gjuanin nga këmbët, provokuan”, protestuesi rrëfen qëndrimin në komisariat për 5 orë (film)

Vizita e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias u prit të martën me protesta në Tiranë nga aktivistë te Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -