- Advertisement -

TAG

Myslim Murrizi

“Opozita” e Edi Ramës bëhet kashtë e koqe. Rudina bën parti më vete, Myslimi parti më vete, Kujtimi ka kohë që ka parti më...

“Opozita” rilindase që e ndryshoi Kushtetutën me urdhërin e peshkut ka vendosur të shkojë në zgjedhje tok bashkuar si kashtë e koqe. Rudina Hajdari nuk...

Murrizi dhe Hajdari nuk propozohen nga PD për deputetë

Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari dy deputetët e dalë nga radhët e Partisë Demokratike të cilët nuk pranuan të dorëzonin mandatet Shkurtin e kaluar,...

Edi Rama manipulon takimin me Myslimin si të “bekuar” nga Ambasada Amerikane

Takimi i Edi Ramës me Myslimin dhe Rudinën duhej shitur si Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore. Mospjesëmarrja e opozitës së bashkuar e kthente këtë...

Edi Ramës i bie dhe alibia e opozitës parlamentare. Shtatë deputetë kërkojnë koalicionet, sepse përndryshe ndalohet rrotacioni politik (film)

Shtatë deputetë të opozitës parlamentare kanë depozituar në Kuvend një kërkesë kundër kolegëve të tyre Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari për heqjen e koalicioneve...

Myslim Murrizit i firojnë firmat. Dy deputetë tërhiqen nga kërkesa për ndërhyrje në Kushtetutë

Kryetari i Partisë Balli Kombëtar Demokrat, deputeti Artur Roshi ka ka vendosur të tërheqë firmën së bashku me Besnik Troplinin nga kërkesa për ndërhyrje...

Edi Rama do ta sabotojë reformën zgjedhore me votat e “opozitës së re”

Një ditë para se Reforma Zgjedhore të gjente marrëveshjen, Edi Rama ankohej tek Fevziu se nuk e kontrollonte dot opozitën e re, madje të...

Edi Rama i lë targën Shqipërisë. Ikën në Itali

Sapo e mbaroi fjalën në Kuvendin e Shqipërisë, në të cilën theksoi se opozita e re ka filluar të vijë në Kuvend dhe të...

Ofendon policin rrugor, procedohet penalisht kreu i PD-së në Lushnjë (film)

Policia e Tiranës ka nisur procedimin penal nga ish-deputetit të PD-së, aktualisht kreu i PD-së në Lushnjë, Myslim Murrizi pas përplasjes së tij sot...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -