- Advertisement -

TAG

Mynih

Ermonela Jaho dhe Saimir Pirgu bëhen bashkë në skenën gjermane (film)

Dy artistët shqiptarë, që njihen si dy yje të operës botërore, Ermonela Jaho e Saimir Pirgu, janë bërë bashkë në shfaqen “Madam Butterfly” në...

Albin Kurti: Vuçiç ndjeu shumë presion ne tryezën e përbashkët në Mynih

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një deklaratë të dhënë për shtyp është shprehur se pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih, me...

Nis festivali i birrës në Mynih

Miliona vizitorë nga e gjithë bota pritet të vijnë në kryeqytetin Bavarez përgjatë 18 ditëve të ardhshme për edicionin e 184 të festivalit të...

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih

Një sulm me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një stacion metroje në Mynih. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Unterföhring rreth orës 8:23....

Frika nga sulmet, rritet siguria në Mynih përpara Bayern-Real

Pas shpërthimeve pranë autobusit të Borussias së Dortmundit në prag të sfidës me Monacon, rritet siguria në Mynih, ku sot në mbrëmje do të zhvillohet...

Ançeloti, një lider i heshtur në Tiranë

Kryeministri Rama priti në Tiranë trajnerin italian të Bajernit, Karlo Ançeloti, për promovimin e librit “Lidershipi i Qetë”, të cilin e kishte pëlqyer shumë,...

Merkel takon familjarët e Dijamant Zabërgjës, të vrarë gjatë sulmit terrorist

Kancelarja Angela Merkel ka takuar sot në Munih të Gjermanisë familjarët e Dijamant Zabërgjës i vrarë në sulmin terrorist që ndodhi më 22 korrik...

Sulmet në Mynih, Aktorja Monika Lubonja: Isha me vajzën. Kemi përjetuar tmerr

Aktorja shqiptare Monika Lubonja ka rrëfyer momentet e tmerrit, të sulmit në Mynih. Në një lidhje telefonike, ekskluzive për Ora News Lubonja tregon se...

Ministria e Jashtme: Nuk ka shqiptarë mes viktimave nga sulmi në Mynih

Ambasadori i Shqipërisë në Gjermani, Artur Kuko ka konfirmuar për Ora News se nuk ka shtetas nga Republika e Shqipërisë mes viktimave nga sulmi...

Shqiptari rrëfen momentet e tmerrit në Mynih: Pashë autorin kur qëlloi dy persona

Një dëshmitar shqiptar në sulmin e Mynihut ka deklaruar se ka parë autorin e sulmit. BBC shkruan se Luan Zeqiri, i cili ishte në...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -