- Advertisement -

TAG

moti i keq

Moti i keq, rënie inertesh në disa akse në qarkun e Elbasanit

Rënia e inerteve është problematika që raportohet nga emergjencat e Elbasanit në disa akse për shkak të reshjeve. Sipas njoftimi, në qarkun e Elbasanit...

Moti i keq, në terren edhe Shqiponjat dhe patrulla e përgjithshme, Qato tregon masat e marra

Nisur nga situata e motit të keq në të gjithë vendin drejtori i policisë Rrugore Altin Qato ka treguar masat e marra për parandalimin...

Moti i keq/ Bashkia e Shkodrës bën bilancin për situatën e orëve të fundit: Kush janë zonat pa energji elektrike!

Situata e përkeqësuar e kushteve atmosferike ka shkaktuar problematika në zona të ndryshme ne vend. Në një bilanc të bërë nga Bashkia Shkodër për situatën...

Moti i keq/ Rrugë të përmbytura, disa zona pa energji, si paraqitet situata në disa qarqe të vendit

Vendi prej disa ditësh po përballet me reshje të dendura shiu, të cilat në disa qarqe kanë shkaktuar edhe probleme me përmbytjet. Ja situata në...

Moti i keq, ARRSH tregon gjendjen e rrugëve dhe ka një apel për shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se deri më tani nuk ka asnjë aks të bllokuar për qarkullimin e automjeteve si pasojë e motit të...

Moti i keq, Peleshi: Me natyrën nuk hahet dot një shtet, nuk presim përmbytje të mëdha

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka dhënë detaje per dëmet e shkaktuara dhe masave të marra sa i përket sigurimit të qytetarëve të cilët...

Moti i keq, OSHEE: Përmirësohet situata në 80% të vendit, problem Dibra dhe Vlora

OSHEE ka dhënë detaje për situatën me energji elektrike në vend, si pasojë e problemeve të ardhura nga përkeqësimi i motit. Në një njoftim...

Moti i keq, disa zona në Gjirokastër pa energji elektrike

Një numër i konsiderueshëm fshatrash në qarkun Gjirokastër po përballen me mungesën e energjisë elektrike. Kjo është pohuar nga prefekti i qarkut Odise Kote,...

Moti i keq, del nga shtrati përroi i Lënxës në Gjirokastër, bllokohet nga rënia e gurëve aksi Kolonjë-Golem

Moti i keq përgjatë natës ka krijuar probleme në Bashkinë e Gjirokastrës. Raportohet se gjatë natës së kaluar ka dalë nga shtrati përroi i Lënxës,...

Moti i keq/ Ndalohet dalja në det e anijeve të peshkimit, sa ditë parashikohet të zgjasë stuhia

Kapiteneria e Portit të Vlorës njofton se është ndaluar nisja në det e të gjitha mjeteve të vogla lundruese, përfshirë dhe anijet e peshkimit....

Latest news

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Makina bie në humnerë, humb jetën një 17-vjeçari në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë pasditen e së mërkurës. Bëhet e ditur se rreth orës 17.00 në Tërbish ka rënë disa...
- Advertisement -