- Advertisement -

TAG

monolog

“Na ka hyrë betoni në tru”, Erion Kristo: E kemi shkër**yer fare këtë vend (film)

https://www.youtube.com/watch?v=3Ljudq3yFpc Monolog nga Erion Kristo Çfarë kanë zviceranët më shumë se sa ne? Mos kanë brirë? Ua them unë se çfarë kanë më shumë. Ata e...

A kanë revoltë shqiptarët? Monolog nga Robert Aliaj: Jemi dembelë, të paditur apo…. dele?

Monolog nga Robert Aliaj (Berti bën zhurmën “Prrr prrr” të barinjve që delet) Ky është sinjali i bariut kur thërret delet. Sa herë e keni dëgjuar? Sa...

“Një përpjekje për të kuptuar maninë për të prishur”/ Adi Krasta ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar (film)

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta është ngjitur pasditen e sotme, në orën 19:00, në skenën e Teatrit Kombëtar me monologun “Një përpjekje për të...

“Gëbelsi” deklarohet viktimë e propagandës!

Nga Ermal Mulosmani Kryeministri i Shqipërisë, zoti Edi Rama,  në një monolog të gjatë, drejtpërdrejtë nga televizioni i tij privat ERTV dhe i amplifikuar në...

Monologu i Robert Ndrenikës: Këtu po bëhen xhami e kisha, nuk bëhet teatër (Film)

Mes 74 artistëve që hartuan një peticion, ku ftojnë në një takim të hapur ministren e Kulturës për të qenë pjesë e vendimmarrjes në...

Monologu i taketukes në kafenenë e vogël të qytetit N.

Nga Poety Arte Gjë prej gjëje s’dija, para se të më sillnin këtu. Këtu, ç’nuk kanë parë sytë e mi! Ç’nuk ka përjetuar, lëkura ime!...

Monologu i Skënderbeut në passhpinë

Nga Flutura Açka "Ah, sikur në vend të robve të kishte vetëm flamurë në radhë para meje! Por ç'e do, në kohët e reja, prej...

Derbi i monologut

  Nga Saimir Demi Partizani dhe Tirana kanë luajtur për të 143-ën herë kundër njëra-tjetrës një ndeshje kampionati, por këtë radhë nuk ishte derbi, por thjesht...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -