- Advertisement -

TAG

mjeku shqiptar

Mjeku shqiptar me mision në Itali: Atje kuptova betimin e Hipokratit, se çdo të thotë të ndihmosh pa asnjë kusht

Historia e një 35- vjeçari, një nga mjekët shqiptarë që shkuan në ndihmë të kolegëve italian, u ditët e fundit nga gazeta “La Repubblica”. Mjeku...

Mjeku shqiptar në Çikago: Ja çfarë ilaçesh iu sugjerojmë pacientëve me koronavirus

Mjeku me origjinë shqiptare Mario Ademaj, i cili punon në një nga spitalet e Çikagos në Shtetet e Bashkuara tha në një intervistë për...

Mjeku shqiptar në Itali: Numri i të infektuarve, 10-fish më i madh se ai që publikohet zyrtarisht (film)

Mjeku shqiptar që jeton dhe punon në Brescia të Italisë, Julian Balla në një lidhje direkt për ABC News është shprehur se gjatë dy...

Itali/ Aksident i frikshëm në rrugë, vdes mjeku shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku për pasojë një mjek shqiptar ka humbur jetën tragjikisht. Sipas mediave italjane, mjeku 66-vjeçar, identiteti...

Latest news

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën në Greqi

Lëkundjet e tërmetit nuk kanë fund për zonën e Elassona, Tyrnavos dhe qytetin e Larissa. Në orën 18.36 të ditës së sotme një tjetër tërmet me...
- Advertisement -