- Advertisement -

TAG

Mjekja

Asnjë shtrat i lirë në Infektiv/ Mjekja: Dështuan përpjekjet për uljen e përhapjes së virusit (film)

Rreth 100 pacientë në gjendje të mesme dhe të rëndë po trajtohen në spitalin “Covid 1”, i ngritur në Shërbimin Infektiv të Qendrës Spitalore...

Infektohet me Covid mjekja në Berat, prej 5 ditësh e sëmurë dhe me shenja dalluese

Ditën e djeshme janë raportuar 2 raste të reja me Covid në Berat. Një prej të infektuarave është një mjeke e spitalit të Beratit. Mjekja e...

Si po manipulohen shifrat/ Mjekja: 210 pacientë vetëm te Sanatoriumi

Shifrat zyrtare të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë këtë të diel raportuan për 112 pacientë të konfirmuar me koronavirus në dy spitalet Covid 1 (reparti...

Vrasja e 70 vjeçares nga i biri në Pogradec, flet mjekja: Ja si ndikojnë temperaturat e larta te personat me probleme mendore

Mjekja e shëndetit mendor, Arjana Rreli ka folur në lidhje me vrasjen makabre të 70 vjeçares Firdes Çekiçit në Pogradec, nga i biri Olsi...

Mjekja në Australi tregon zhvillimet për vaksinën e COVID-19

Në një intervistë në “ABC News” mjekja, biologe molekulare Miranda Shehu Xhilaga ka folur për COVID-19. Ajo u shpreh se për shkak të krijimit të një gjendje...

Zbulohet fotoja/ Ja kush është mjekja që u godit sot në spitalin e Lezhës

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në spitalin e Lezhës, ku një tjetër mjeke u godit në krye të detyrës. Sipas informacioneve më...

18-vjeçarja vdes pas operacionit, procedohet mjekja në Elbasan

Një 18-vjeçare në Elbasan ka humbur jetën dy ditë pas ndërhyrjes kirurgjikale. Pas kallëzimit të familjarëve të adoleshentes, policia ka proceduar penalisht mjeken J.K, 43...

Berat/ Humb jetën fëmija 3-vjeç, nis hetimi për mjeken

Policia ka arrestuar një mjeke në spitalin e Beratit pasi ajo akuzohet për mjekim të pakujdesshëm, të një fëmije 3-vjeç e cila humbi jetën. E...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -