Omicron, mjekja: Janë rritur ndjeshëm shtrimet në spitale

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Mjekja e familjes, në Qendrën Shëndetësore nr. 3, Tiranë, Bruna Shiroka ka ngritur alarmin sa i përket rasteve me Omicron në vendin tonë. Ajo tha  gjatë një interviste televizive se që nga data 4 janar në zonën që ajo mbulon janë 72 pacientë aktiv.

Sipas Shirokës, pacientët ndiqen nga 10 deri në 12 ditë sepse për fat të mirë shenjat zgjasin në harkun kohor të pak ditëve. “Nuk di të them sa raste kemi, janë pafund, ka një shtim gradual ditor në harkun kohor që prej datës 4 që vjen kemi nisur punën në këtë vit kalendarik. Unë vetëm në zonën time si mjeke familjesh, që mbuloj një zonë prej 3 mijë banorësh, kam 72 pacientë aktiv, pra që nga dita e parë në datën 4 dhe në vijim që vijojnë të ndiqen. Mesatarisht, pacientët ndiqen nga 10 deri në 12 ditë sepse për fat të mirë shenjat në këtë valë infektimesh nga Omicroni zgjasin në harkun kohor të pak ditëve dhe për fat të mirë po ashtu në pacient që janë vaksinuar. Këtë nuk e them për mbështetjen e vaksinës se kjo është e padiskutueshme”, u shpreh ajo. Ndërsa pas zbulimit të Omicron në vendin rastet e të infektuarve janë rritur djeshëm.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...