- Advertisement -

TAG

COVID

Ministria publikon shifrat: Ulen testimet dhe rastet e reja, 4 persona humbin jetën, më i riu 39 vjeç…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Në 24 orët...

Rriten rastet në 24 orët e fundit, 7 persona humbin betejën me COVID-19

Shifra të larta janë shënuar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi janë regjistruar 725 raste të reja, krahasuar me ditën e...

Për mbrojtjen e stafit në kufi, Greqia propozon bërjen e testit COVID para kontrollit të pasaportave

Greqia ka propozuar që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë dhe vendet e tjera kufitare të kryhet përpara kontrollit të pasaportave. Kjo mase pritet...

Shqipëria, vendi më i varfër i Europës me çmimin më të lartë të naftës

COVID apo jo Shqipëria si një nga vendet e varfra në botë vazhdon të renditet ndër vendet me çmimim të lartë të karburanteve në...

Prej disa ditësh në gjendje kritike, ndërron jetë nga Covid anestezisti Mihal Kerci

Ka humbur jetën nga Covid-19 një tjetër mjek. Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm kryetari i Shoqatës së Anestezi-Terapi Intensive doktor Mihal Kerci. Kerci prej disa...

Vetëvrasja e pacientëve Covid, Agjensia Europiane e Barnave tregon ilaçin që sjell çrregullime psikiatrike

Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të urgjencës, mund të shkaktojë çrregullime psikiatrike dhe sjellje...

Situatë alarmante në Itali/ Infektime të reja me Covid, humbin jetën mbi 800 persona

Në Itali janë shënuar shifra të frikshme nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Siç bëjnë me dije mediat italiane në 24 orët e...

Fotoja që u bë virale: Vajza rri 7 orë mbi makinë për të parë nga dritarja nënën me Covid

Një vajzë italiane ka qëndruar me orë të tëra mbi kabinën e makinës në këmbë, për të parë nënën e saj të infektuar me...

COVID-19, Bill Gates synon të vaksinojë gjithë botën, a do t’ia dalë vallë?

Nga Megan Twohey & Nicholas Kulish, New York Times Kreu i një prej prodhuesve më të mëdhenj të vaksinave në botë, kishte një problem. Adar Poonawalla, shefit...

Vaksina e Covid-it drejt përfundimit, publikohet çmimi nga kompania Moderna

Vaksina e Covid-19, e kompanisë farmaceutike amerikane, Moderna është gati për të dalë në treg dhe shumë pyetje janë ngritur rreth saj. Një ndër ta...

Latest news

Basha: Rama se ka mendjen tek njerëzit, por te pasurimi i tij me mafien

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se Rama dhe marionetat e tij...

Skandali me Nraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (Foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra mln euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

Përmbyten mbi njëmijë hektarë në Shkodër, ngrihet 75 cm niveli i ujërave nga Drini

Bashkia e Shkodrës ka njoftuar se ka shkuar në 133- ha, toka e përmbytur dhe kërkohet që nga Drejtoria e Ujitjes dhe Kullimit Lezhë...

Plagosi rëndë në kokë një të mitur, arrestohet 19-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar një 19-vjeçar në Fier, pasi ka plagosur rëndë në kokë një të mitur. Mësohet se i riu E. R.,...
- Advertisement -