- Advertisement -

TAG

COVID

Prej disa ditësh në gjendje kritike, ndërron jetë nga Covid anestezisti Mihal Kerci

Ka humbur jetën nga Covid-19 një tjetër mjek. Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm kryetari i Shoqatës së Anestezi-Terapi Intensive doktor Mihal Kerci. Kerci prej disa...

Vetëvrasja e pacientëve Covid, Agjensia Europiane e Barnave tregon ilaçin që sjell çrregullime psikiatrike

Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të urgjencës, mund të shkaktojë çrregullime psikiatrike dhe sjellje...

Situatë alarmante në Itali/ Infektime të reja me Covid, humbin jetën mbi 800 persona

Në Itali janë shënuar shifra të frikshme nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Siç bëjnë me dije mediat italiane në 24 orët e...

Fotoja që u bë virale: Vajza rri 7 orë mbi makinë për të parë nga dritarja nënën me Covid

Një vajzë italiane ka qëndruar me orë të tëra mbi kabinën e makinës në këmbë, për të parë nënën e saj të infektuar me...

COVID-19, Bill Gates synon të vaksinojë gjithë botën, a do t’ia dalë vallë?

Nga Megan Twohey & Nicholas Kulish, New York Times Kreu i një prej prodhuesve më të mëdhenj të vaksinave në botë, kishte një problem. Adar Poonawalla, shefit...

Vaksina e Covid-it drejt përfundimit, publikohet çmimi nga kompania Moderna

Vaksina e Covid-19, e kompanisë farmaceutike amerikane, Moderna është gati për të dalë në treg dhe shumë pyetje janë ngritur rreth saj. Një ndër ta...

I prekur nga Covid, ndërron jetë drejtori i Institutit të Ndërtimit

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm, pasi nuk arriti ta fitonte betejën me Covid-19. Hysenlliu prej 10...

Rama komenton rritjen e numrit të viktimave: Vetëvrasje në spitale ka dhe në botë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se raste të vetëvrasjeve në spitale ka kudo në botë, ndërsa përmendi disa prej tyre. Ai mes ironisë shtroi pyetjen...

Paralajmërimi i Avdullah Hotit: Gjendja është vërtetë e rëndë, vendi po shkon drejt mbylljes totale

Kosova po i drejtohej një mbyllje totale. Është ky paralajmërimi i bërë nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, i cili në intervistën për Radion Evropa...

Skandal në Gjirokastër, 200 tamponë janë marrë prej dy javësh, ende asnjë përgjigje për të dyshuarit me Covid

Skandal në Qarkun e Gjirokastrës, ku që prej datës 17 tetor e deri sot ende nuk kanë mbërritur përgjigjet e tamponave për personat e...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -