- Advertisement -

TAG

COVID

Komiteti për Covid mblidhet nesër, paralajmërohen kufizime ekstreme

Ministria e Shëndetësisë në një njoftim për media ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësim dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Shqiptarët po vdesin, këta e gjejnë ilaçin tek një copë leckë

Nga Erion Dasho Është revoltuese, kur sheh anëtarë të komitetit të dalin studiove televizive, jo vetëm duke pretenduar "suksese", por edhe duke pretenduar se masa...

Ky shtet europian ndalon kryerjen e tamponit, qentë e zbulojnë personin me Covid për 1 minutë

Shumë shtete janë duke kryer tamponët për të gjithë personat që futen në territorin e tyre, të tjerë mjaftohen vetëm me matjen e temperaturës,...

5 viktima dhe 125 raste të reja, gjendja në dy spitalet Covid e qëndrueshme

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 125 raste me Covid-19, ndërsa 5 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me...

Rritet numri i të shëruarve në Shqipëri, 130 qytetarë fitojnë betejën me Covid

Një lajm tepër i mirë vjen në vendin tonë sa i përket situatës së Covid. Gjatë 24 orëve të fundit, 130 qytetarë e kanë fituar...

“Do mendojmë më të keqen!”, Rakacolli: Nëse do rëndohet situata në vjeshtë dhe në dimër…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur në lidhje me situatën e Covid në vend duke theksuar se situata e infektimeve këtë javë ka...

Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftim të rëndësishëm: Kushtet e detyrueshme për të gjithë ata që udhëtojnë nga Shqipëria

Ambasada Gjermane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm ku lajmëron se të gjithë udhëtarët nga Shqipëria drejt Gjermanisë e kanë të detyrueshme...

5 viktima dhe 101 të infektuar në 24 orët e fundit, situatë e rënduar në spitalet Covid

Në 24 orët e fundit në spitalet COVID kanë humbur jetën 5 persona, me numrin e viktimave që ka shkuar në 280 që nga...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -