- Advertisement -

TAG

Mirush Kabashi

Mirush Kabashi në karrige me rrota duke mundur sëmundjen (fotoja)

Artisti i madh, Mirush Kabashi prej disa kohësh po përballet me shumë sukses me një sëmundje të vështirë. Ditën e sotme është publikuar një foto e tij, ku artisti shfaqet në një...

“Koronavirusi, një vepër njerëzore”, Mirush Kabashi: E kam shkelur karantinën (film)

Aktori i njohur Mirush Kabashi në një intervistë të dhënë ditën e sotme ka folur në lidhje me situatën aktuale të vendit dhe shprehet...

Mirush Kabashi në homazhet e Likos: Bënin që të skuqeshin ata që na drejtojnë (film)

Ditën e sotme po kryen homazhet në nder të parodistit të Vlorës Muhamet Liko në teatrin Petro Marko të këtij qyteti. Në këto homazhe ka...

Me gjithë “të zezat” që ka Mirush Kabashi, është më qytetar se prishësit e Teatrit Kombëtar!

Nga Ylli Manjani Me gjithë “të zezat” që paskan regjizorët Budina e Çipi apo edhe aktorë si për shembull Kabashi, ata janë shumë më qytetarë...

Sarkazma e Harasanit me Ramën, Veliajn dhe Kumbaron: Nuk ka by… me ndejt kjo punë!

Ish-deputeti socialist Andis Harasani është vazhdimisht kritik me qeverinë, ndaj edhe këtë herë nuk e ka kursyer ironinë duke u përfshirë në debatin e nxehtë...

Hervin Çuli akuzon Mirush Kabashin: Mashtrues ordiner, more rrogën kot 15 vite

Në debatin e shembjes së Teatrit Kombëtar edhe artistët janë ndarë në dy kampe. Po ndërsa disa janë pro e të tjerë kundër, tashmë...

Mirush Kabashi/ vargjet tronditëse për bamirësinë (film)

Aktori i mirënjohur i është bashkuar një grupi bamirësish shqiptarë, të cilët dhe falë një bashkëpunimi televiziv po rrëfejnë raste tejet të vështira të...

Dhuratë për Vitin e Ri, qeveria i rrit pensionin aktorit Mirush Kabashi

Qeveria ka marrë një vendim duke i bërë “dhuratë” për Vitin e Ri, aktorit të njohur Mirush Kabashi, të cilit i është rritur pensioni. Në...

Ah Trëndafil i Çamërisë…Dhimbja e recituar nga Mirush Kabashi (Film)

Nga Fatmir Muja Ah Trëndafil i Çamërisë Te Qafa e Botës u nda bota jonë E unë shumëherë u turpërova pranë fletës së bardhë Që m’u desh ta...

Për trëndafilin tim të tharë në Çamëri!

Trëndafili i Çamërisë, është një ndër poezitë e bukura, kushtuar dhimbjes së popullsisë çame prej genocidit grek ndaj tyre. Por kur vjen e interpretuar...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -