- Advertisement -

TAG

ministria e Jashtme

Greqia mbyll kufirin deri më 12 tetor, Ministria e Jashtme: Kush do të përjashtohet nga urdhri

Ministria e Jashtme ka publikuar kategoritë që lejohen të futen në Greqi deri në datë 12 Tetor pas vendimit të qeverisë greke. Përjashtohen nga ndalimi...

Zgjerimi i kufirit detar të Greqisë, MEPJ: Është një e drejtë që buron nga konventa ndërkombëtare

Ministria  e Jashtme të Shqipërisë, ka reaguar për Zërin e Amerikës, ku ka thënë se zgjerimi i kufirit detar të Greqisë nuk ka të...

Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët për herë të parë drejtojnë ministrinë e Jashtme

Ekonomia, reformat gjyqësore, projektet kapitale infrastrukturore, mjedisi dhe investimet në shëndetësi do të jenë prioritetet e qeverisë së re në Shkup. Kryesitë më të larta...

Lista e shteteve dhe rregullat që duhet të ndiqni nëse udhëtoni nga Shqipëria

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme nisur nga situata e krijuar prej kufizimeve të lëvizjes së lirë të udhëtarëve jashtë vendit, me qëllim...

Kaosi në Kakavijë, Ministria e Jashtme: Autoritetet greke do lehtësojnë masat

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bëri me dije se për shkak të situatës së rënduar në Kakavijë pala greke ka shtuar personelin...

Do të udhëtoni drejt Greqisë? Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka kujtuar sërish qytetarët se pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës do të jenë të mbyllura nga...

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë në 1 qershor, Ministria e Jashtme sqaron procedurat

Ministria e Jashtme ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se Mali i Zi, që prej datës 1 Qershor 2020, ka vendosur të hapë kufijtë...

Gjoba shqiptarëve që kthehen nga Greqia, MPJ: Morëm garanci nga BE, vetëm grekët heshtën

Dhjetra shqiptarë po kthehen në vend pasi u bllokuan prej pandemisë në Greqi janë duke u përballur me gjoba në kufi. Qytetarët e kthyer shprehen...

Shqiptarë të bllokuar në Holandë për shkak të COVID-19, Ministria e Jashtme tregon procedurën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme vjen me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Holandë, që janë bllokuar për...

Ministria e Jashtme tjetër njoftim për qytetarët: Në këto dy shtete janë bllokuar kufijtë

Ministria e jashtme ka shpërndarë sot një tjetër njoftim të rëndësishëm për qytetarët. Përmes një njoftimi për mediat, Ministria bën me dije se me qëllim...

Latest news

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Propaganda/ Të paktën nisi rotacioni dhe kemi Endrin kryeministër

Vetëm Edi Ramës mund t’i shkojë në mend të bëjë propagandë me një operacion humanitar si ai për shpëtimin e disa fëmijëve nga kampi...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...
- Advertisement -