- Advertisement -

TAG

ministria e Jashtme

Pika kufitare e Kapshticës e mbyllur deri më 8 mars, Ministria e Jashtme: Vendimi u mor nga qeveria greke

Ministria e Jashtme sqaron ashtu si policia se Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë do të vijojë të jetë e bllokuar deri më datë 08/03/2021. Po...

Kapshtica e bllokuar deri më 8 Shkurt, reagon Ministria e Jashtme

Pas bllokimit të kalimit në pikën kufitare të Kapshticës deri në datë 8 Shkurt, Ministria e Jashtme ka njoftuar se dalja nga Greqia dhe hyrja...

Marrëveshja me Serbinë, Ministria e Jashtme: Prej 20 janarit qytetarët shqiptarë mund të lëvizin vetëm me kartë ID

Ministria e Jashtme njofton se nga sot hyn në fuqi marrëveshja Shqipëri-Serbi për lëvizjen e lirë të qytetarëve. Sipas njoftimit zyrtar, tashmë shqiptarëve u duhet...

Turqia shtrëngon masat/ Ata që s’kanë test PCR nuk do lejohen të hipin në avion

Ministria e Jashtme në Shqipëri ka njoftuar qytetarët e saj për të gjitha masat që kanë marrë autoritet shëndetësore në Turqi për parandalimin e...

Ministria e Jashtme publikon rregullat për të kaluar në Kakavijë: Vetëm 750 persona në ditë

Tashmë e vetmja pikë tokësore për të kaluar në Greqi është Kakavija.  Ministria e Jashtme ka publikuar detajet e lëvizjes në Kakavijë, që të...

Greqia mbyll kufirin deri më 12 tetor, Ministria e Jashtme: Kush do të përjashtohet nga urdhri

Ministria e Jashtme ka publikuar kategoritë që lejohen të futen në Greqi deri në datë 12 Tetor pas vendimit të qeverisë greke. Përjashtohen nga ndalimi...

Zgjerimi i kufirit detar të Greqisë, MEPJ: Është një e drejtë që buron nga konventa ndërkombëtare

Ministria  e Jashtme të Shqipërisë, ka reaguar për Zërin e Amerikës, ku ka thënë se zgjerimi i kufirit detar të Greqisë nuk ka të...

Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët për herë të parë drejtojnë ministrinë e Jashtme

Ekonomia, reformat gjyqësore, projektet kapitale infrastrukturore, mjedisi dhe investimet në shëndetësi do të jenë prioritetet e qeverisë së re në Shkup. Kryesitë më të larta...

Lista e shteteve dhe rregullat që duhet të ndiqni nëse udhëtoni nga Shqipëria

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme nisur nga situata e krijuar prej kufizimeve të lëvizjes së lirë të udhëtarëve jashtë vendit, me qëllim...

Kaosi në Kakavijë, Ministria e Jashtme: Autoritetet greke do lehtësojnë masat

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bëri me dije se për shkak të situatës së rënduar në Kakavijë pala greke ka shtuar personelin...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -