- Advertisement -

TAG

Ministria e Financave

Qeveria harton skenarët: Nga ai optimist te pesimisti, çfarë ndodh me ekonominë deri në vitin 2025

Ministria e Financave ka hartuar tre skenarë për ecurinë ekonomike të vendit deri në vitin 2025, duke parashikuar se çfarë ndodh nëse vendi ecën...

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës

Ministria e Financave e Kosovës ka thirrur konferencë për media në orën 15:45, lidhur me raportimet për avullimin e 2 milionë eurove nga Thesari...

Detyrimet e prapambetura pritet të arrijnë në 560 milionë euro këtë vit

Ministria e Financave njoftoi në treguesit e Kuadrit Makroekonomik 2020-2023 se borxhi publik jashtë treguesve fiskale (detyrimet e prapambetura) do të arrijnë gjatë këtij...

Këshilli i Ministrave/ Nesër fillon indeksimi i pensioneve

Këshilli i Ministrave ka vendosur që të gjitha pensionet do të indeksohen në masën 2.3 për qind. Këshilli i Ministrave ka miratuar indeksimin, në masën 2.3...

Beketi fiton gjyqin/ Shteti shqiptar duhet t’i paguajë 140 milionë euro

Arbitrazhi Ndërkombëtar ka marrë vendimin përfundimtar. Shteti shqiptar duhet t’i paguajë biznesmenit italian, Françesko Beketi, një shumë që shkon deri në 140 milionë euro. E...

Duty Free në Rinas, Gjykata rrëzon Ministrinë e Financave, pranohet kërkesa e kompanisë ADFD

Gjykata Administrative vendosi të pranojë sot padinë e shoqërisë ADFD për zonën e dyqaneve “duty free” në Rinas. Gjykata rrëzoi urdhrin e Ministrisë së...

Tani që Teatri Kombëtar kaloi në dorën e Kushtetueses, çfarë do të ndodhë?

Ndërkohë që retorika mes kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe aktivistëve që mbrojnë Teatrin Kombëtar, ishte përshkallëzuar, një njoftim interesant erdhi nga...

“Rritja e ngadalësuar ekonomike”/ Presidenti Meta dekreton me rezerva Buxhetin e 2020-tës

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar me rezerva Buxhetin e vitit të ardhshëm, për shkak të konstatimit të shumë problematikave, që janë konstatuar...

Ministria e Financave: Nisim anketimin e bizneseve të prekura nga tërmeti

Ministria e Financave do të nisë së shpejti anketimin në të gjitha bizneset e prekura për të parë efektet negative nga tërmeti. Pas thirrjeve nga...

KLSH zbulon katrahurën në PPP e Milot-Balldren, falsifikime dhe zero investime nga kompania koncesionare

Të dhënat për kontratën koncesionare me Partneritet -Publik -Privat për ndërtimin e rrugës, Milot -Balldren nga kompania ANK janë falsifikuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -