- Advertisement -

TAG

Ministria e Arsimit

Ish-deputeti i PD-së: Shkollat e Fierit në kushte të këqija, asnjë kusht për sigurinë shënderësore të nxënësve

Ish-deputeti i PD-së, Luan Baçi ka publikuar pamjet e disa shkollave në Fier, të cilat janë në kushte të këqija dhe nuk janë gati...

Masat anti-covid në shkollë, Shahini dëgjon shqetësimet për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të shoqatave që kanë në fokus fëmijët me aftësi të kufizuara lidhur...

Drafti i MAS: Hiqen disa provime, si do të zhvillohet mësimi në shkolla gjatë pandemisë

Pas udhëzimit teknik të Ministrisë së Shëndetësisë për sigurimin e kushteve higjieno-sanitarë të zhvillimin e mësimit në kushtet e pandemisë, Ministria e Arsimit ka...

Viti i ri shkollor, Ministria e Arsimit e lë në “dorë” të prindërve zhvillimin e mësimit

Ministria e Arsimit ende nuk ka një plan të qartë se si do të zhvillohet mësimi për vitin e ri shkollor, për shkak të...

Çfarë nuk duhet të ndodhë në Shtator 2020?

Nga motër Teuta Buka FMA Ka më shumë se një muaj që më mundojnë pyetje si këto: A do të kthehen fëmijët në shkollë në shtator?...

“Ministria absurde me urdhra absurd!”, Malaj: Dështim i arsimit shqiptarë!

Ish-Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj rreth njoftimit të Ministrisë së Arsimit ku të gjithë nxënësit duhët të dorëzojnë librat e tyre...

“Ja vdekje ja pushtet!”. A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?

Nga Artan Fuga Ja Vdekje ja Pushtet !!! Si është e mundur kjo batërdi, ky krim, kjo çmenduri? Ministria e shëndetit publik njofton për shtim të të infektuarve...

Gjendje e rëndë mendore në Ministrinë e Arsimit!

Nga Artan Fuga Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi 10 mijë maturantë i paskan dhënë...

Ministria e Arsimit tërhiqet pas protestës së maturantëve: Do të konsiderojmë heqjen nga vlerësimi përfundimtar i ndonjë pyetjeje specifike

Ministria e Arsimit njofton se ditën e djeshme, në Qendrën e Shërbimeve Arsimore (QSHA), u zhvillua një takim, ku në fokus të diskutimit ishte...

Publikohen përgjigjet e sakta të testit të Matematikës

Ministria e Arsimit ka publikuar mbrëmjen e djeshme, vetëm pak orë pas provimit përgjigjet e testit të Matematikës. Sipas ministrisë testi i publikuar është vetëm...

Latest news

Kontrollet nga Policia/ 24 të arrestuar në gjithë vendin, shoqërohen 49 persona me precedentë penalë

Policia vijon kontrollet pas ngjarjeve kriminale duke arrestuar 24 persona dhe shoqëruar 49 të tjerë. Raportohet se në Tiranë, Korçë dhe Vlorë janë goditur 3...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti mesazh ambasadorëve të BE: Presim të përmbyllet me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka bërë të qartë ambasasdorëve të BE gjatë një konference virtuale online se po pret që procesi i...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Industria ajrore kërkon testimin e shpejtë të pasagjerëve

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin e ri si një pandemi. Industria ajrore gjatë këtij...

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...
- Advertisement -