- Advertisement -

TAG

minister i brendshem

Këstet ia paguante babai/ Sandër Lleshaj mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaroi asnjë banesë

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor...

Bledi Çuçi emërohet ministër i Brendshëm

Kryeministri Edi Rama ka caktuar Bledi Çuçin si ministrin e ri të brendshëm përmes një postimi në rrjetet sociale. Gjithashtu, Milva Ikonomi do të jetë...

Jo, mor bir, jo…! (Pas 30 vjetëve ja ku janë)

Nga Elona Caslli Në vitin 1993 isha studente. Familja ime jetonte në Shkodër. Kthehesha shpesh në qytetin e lindjes pas mbarimit të vitit akademik. Im...

Lleshaj konfirmon ndryshimet në qeveri: S’do të jem më ministër (film)

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se është e sigurt që ai nuk do të mbajë më...

9-vjetori i lëvizjes pa viza/ Basha: Rruga e Shqipërisë në Europë kalon nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme

Sot në kuadër të ditës së parë që shqiptarët kanë udhëtuar pa viza drejt vendeve të BE, kryedemokrati Lulzim Basha garanton se do të...

“S’besoj se Lleshaj shkoi në Siri si Rambo!”, Paloka reagon për lirimin e Alvin Berishës

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga kampi i ISIS në Siri. Përmes një postimi në Facebook, Paloka...

Vangjeli tregon pse Meta s’e dekretoi Lleshin: Një ushtarak aktiv s’mund të jetë ministër i Brendshëm

Analisti Lorenc Vangjeli ka folur në emisionin “Java” në “RTSH” për arsyet që mund të kenë çuar Presidentin Ilir Meta në mosdekretimin e Sandër...

Fatmir Xhafaj jep dorëheqjen. Gjeneral Sandër Lleshi ministër i Brendshëm

Pas dorëheqjes së Fatmir Xhafajt, postin e ministrit të Brendshëm do ta zërë Sandër Lleshi. Lajmin për dorëheqjen nga posti të Xhafajt e dha...

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë iku se s’pranon emigrantë në vendin e tij, i joni i pret ulur në karrige!

Nga Ylli Manjani Çfarë ndryshimi! Ministri i Brendshëm i Gjermanisë iku se nuk pranon që vendi i tij të mbajë emigrantë. Ministri i Brendshëm i Shqipërisë rri...

“Kryeministri” para gardhit policor duke marrë intervista pune për Ministër të Brendshëm

Një djalë i maskuar si Rama ndërsa interviston të interesuar për postin e Minsitrit të Brendshëm, është një nga format protestuese të opozitës. “Kryeministri” para gardhit...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -