- Advertisement -

TAG

Milva Ekonomi

Votoi kundër emërimeve të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit, Mimi Kodheli sqaron: Lapsus, nuk kisha syzet! (film)

Dje, në Kuvend u votuan emërimet e dy ministrave të rinj, Bledi Çuçi në krye të Ministrisë së Brendshme dhe Milva Ekonomi në krye...

Harlem Desir i OSBE-së është dënuar në Francë, prandaj i bindet Ramës (film)

“Harlem Désir, Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias është dënuar në Francë me gjobë dhe burg”. Kështu u shpreh gazetari Blendian Koka në...

Shqipëria ka 89 mijë dembelë

Deputetja e Partisë Socialiste Milva Ekonomi bëri publike dje se 89 mijë shqiptarë janë inaktivë, ose e thënë troç dembelë. E ftuar në emisionin “Debati...

Pasuritë e ministreve dhe ish-ministreve të Ramës

Portali Open Spending Albania ka vijuar publikimin e pasurive të ministreve dhe ish ministreve të kabinetit qeveritar të kryeministrit Rama. Pas pasurisë së Lindita...

Ekonomi: S’ka Jugosllavi të re, Rama në Trieste propozoi zonë ekonomike ballkanike

“Nuk ka asnjë Jugosllavi të re, ka vetëm vende të Ballkanit, një zonë ekonomike rajonale.” Kështu u shpreh Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe...

Lazimi kallëzon Ekonomin në Prokurori për shpërdorim detyre

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Postës Shqiptare, Majlind Lazimi ka kallëzuar në Prokurori ministren e Ekonomisë Milva Ekonomi, e cila e ka shkarkuar nga detyra...

Rama: Ulja e TVSH në 6%, rrit numrin e turistëve

Pas vendimit që mori qeveria për ulje të TVSH në 6% për akomodimin në hotele, kryeministri Edi Rama tha se këtë vit rritja e...

Ishulli i Sazanit hapet për turistët, Kodheli e Ekonomi nënshkruajnë marrëveshjen

Ministria e Mbrojtjes dhe Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit dhe Sipërmarrjes nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi për lejimin e turistëve për vizita turistike në...

Call center/ Ekonomi: Qeveria në negociata për kompanitë e mëdha

Prej 1 prillit hyn në fuqi ligji i ri italian për delokalizimin apo atdhesimin e operatorëve të call center i cili forcon masat për...

Ekonomi: Tiranë-Tel Aviv linjë direkte fluturimi

Gjatë vizitës zyrtare në Izrael, Ministrja e Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit, Milva Ekonomi ka njoftuar se në bashkëpunim me homologun Yariv Levin u konkretizua...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -