- Advertisement -

TAG

Mehmet Shehu

Deputeti i PPSH bën rrëfimin e pazakontë: Kam shkuar me femra, por partisë i kam qëndruar besnik

Një dokument sekret i Byrosë Politike, i vitit 1961, zbulon një ngjarje të pazakontë: njëri prej byroistëve më të vjetër i ka kërkuar udhëheqjes...

Pasaporta e Shqipërisë ndër vite dhe “atentati” me kombësinë gjatë komunizmit: Rreziku që i kanosej vendit pas shembjes së regjimit

Nga Hasan Bello* Në pasaportat shqiptare kanë lënë gjurmë të gjitha regjimet politike të kohës. Kjo duke nisur që nga vitet 20-të shekullit të kaluar,...

Taulant Balla tradhëton Edi Ramën! Është bërë infektues  njësoj si Luli (fotot)

Edi Rama ka kaq ditë që shpall: “Ne vaksinojmë, ata infektojnë!”, teksa tregon tubimet e opozitës. Por, duket që udhëheqësi global duhet të gëlltisë tradhëtinë...

Edi Rama si Mehmet Shehu apo anasjelltas? Ja Shpallja e komunistit që ngjan si dy pika uji me…

Udhëzimet e orës policore të vitit 2020 çuditërisht ngjajnë me udhëzimet e Mehmet Shehut, kur fuste nën thundër Tiranën e porsaçliruar në luftëne  Dytë...

Ilir Meta dhe Edi Rama

Nga Erl Kodra Përfundimisht, e majta shqiptare është e marrë peng nga dy figurat më kontraverse dhe pa skrupuj që ka nxjerrë politika shqiptare në...

Karikaturat për Enver Hoxhën nga humoristët klandestinë shqiptarë

“Paris-presse” ka botuar, të premten e 20 marsit 1953, në faqen n°4, karikaturat për Enver Hoxhën nga humoristët klandestinë shqiptarë, të cilat, Aurenc Bebja,...

Ai Xhaxhi: Ja prova që partizanët luftonin pushtuesin si trima, ndryshe nga ballistët

Faqja e mirënjohur e facebook Ai Xhaxhi jep provën e pakundërshtueshme se partizanët ishin krejt të ndryshëm nga ballistët: "Në foto forcat balliste duke pjekur dhe...

Dorëheqja e Fatmir Xhafajt si vetëvrasja e Mehmet Shehut

Nga Mentor Kikia Dorëheqja e ish-Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj më ngjason me vetëvrasjen e Mehmet Shehut. E para, se ajo nuk ishte e vullnetshme....

1976/ Shokët e Byrosë qethnin njëri-tjetrin

Nga Kastriot Dervishi Ishte zakon i moçëm i Partisë së Punës që pas përfundimit të kongresve bënin foto në shtëpinë ku u themelua PKSH-ja dhe...

Si u shemb me dinamit kisha ku është kurorëzuar Skënderbeu (Film)

Në vitin 1967 me urdhër të Mehmet Shehut u shemb me dinamit kisha ku është kurorëzuar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në Vaun e Dejës. "Krimi më i madh...

Latest news

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...

Zjarri në Astir/ Identifikohet autori, ja si hyri në garazh

Është identifikuar autori i zjarrit në Astir. Ngjarja ka ndodhur 1 javë më parë ku një person i maskuar me kapuç e me duar...

Tjetër koncesion i qeverisë, Pallati i Brigadave do të menaxhohet me privatin për 20 vite

Duket se qeveria shqiptare do të menaxhojë edhe Ansamblin Historik të Pallatit të Brigadave përmes një partneriteti të quajtur PMI (Plan Menaxhimi i Integruar)....

Vrasja e Marigona Osmanit, hetimet: Dyshohet se u dhunua seksualisht 2 herë

Prokuroria e Ferizajt ka ngritur aktakuzë ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut të dyshuar për vrasjen mizore të 18-vjeçares, Marigona Osmani. Marigona Osmani vitin e...

Këto janë shenjat e horoskopit që do të kenë sukses në karrierë

A jeni ju? 4 shenjat e mëposhtme do të bekohen me fat. Ditët që do të vijnë do të jenë të mbushura me projekte...
- Advertisement -