- Advertisement -

TAG

mbledhje

Përfundon takimi i Bashës me kryetarët e degëve, këto janë tre porositë që kryedemokrati i dha atyre

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha me kryetarët e degëve, i mbajtur ditën e sotme në selinë blu për të diskutuar...

Lëvizje e papritur në selinë e PD-së, Basha mbledh të gjithë drejtuesit politikë

Burime bëjnë me dije se kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledh në një takim urgjent të gjithë drejtuesit politikë. Bëhet me dije se takimi do...

Mbledhja Shqipëri-Kosovë në shtator, pritet nënshkrimi i 3 marrëveshjeve të mëdha

Shqipëria dhe Kosova do të kenë edhe këtë vit mbledhjen e përbashkët ndërmjet qeverive, ku do të nënshkruhen marrëveshje të reja e do të...

Ndaje mendjen si do e japësh dorën (film)

Edi jam, lani duart mire... Kryeministri Edi Rama, pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim...

Përfundon mbledhja e kryesisë PD-së/ Basha: Do ofrojmë planin tonë për zgjidhjen e krizës ekonomike

Kreu i PD Lulzim Basha ka foluar para mediave në fund të kësaj mbledhje, duke thënë se opozita do të ofrojë planin e saj...

Incident në mbledhjen online, politikania del topless para kolegëve (foto lajm)

Një senatore meksikane u kap duke dalë topless në një konferencë të qeverisë, pa patur dijeni se kamera e saj ishte ndezur. Senatorja 66-vjeçare Martha...

Takimi me krerët e opozitës/ Basha: Nisim protestat masive në 20 shkurt dhe bëhemi gati për zgjedhje të parakohshme

Ka përfunduar pak çaste më parë mbledhja e Këshillit të Kryetarëve të Partisë Demokratike ndërkohë janë zbardhjr detaje në lidhje me diskutimet dhe vendimet...

Dështon mbledhja e KQZ-së lidhur me zgjedhjet e 13 tetorit, 4 anëtarët e PS-së ikin me pushime

Dështon mbledhja e KQZ për kërkesën e aleatëve të opozitës lidhur me zgjedhjet e 13 Tetorit. Mësohet se në mbledhje u paraqit vetëm kryetari i...

Letra e partive opozitare për zgjedhjet e 13 tetorit, KQZ thërret mbledhje

KQZ njofton se ditën e shtunë në orën 10:00 do të zhvillojë mbledhje për shqyrtimin e letrës që partitë opozitare i kanë drejtuar ditën...

KQZ njofton nesër mbledhjen për shpalljen e rezultatit të zgjedhjeve

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve njofton se nesër në datë 27 korrik, ora 10.00 është thirrur mbledhja e radhës e këtij institucioni. Mësohet se rendi i...

Latest news

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...
- Advertisement -