- Advertisement -

TAG

mbesa

Koronavirusi i mori jetën regjisorit të mirënjohur, fjalët e dhimbshme të mbesës: Xhyshi im, ti të premtove…

Regjisori Muharrem Fejzo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit, teksa ishte i shtruar në spital. Gjendja e tij ishte e rënduar prej disa ditësh. Alina Fejzo, mbesa...

Mbesa e Adriatik Llallës merret e pandehur nga Prokuroria, akuza ndaj saj

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Suedia do paguajë gjyshet që kujdesen për nipërit dhe mbesat

Gjyshet janë simbol i përkujdesit dhe dashurisë për të gjithë. Thuajse secili nga ne e kujtojmë gjyshen tonë me shumë dashuri, pikërisht për këtë...

Shqiptari vret ish-gruan në sy të nipërve e mbesave në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Austri. Protagonist është një 67-vjeçar nga Kosova i cili ka vrarë ish gruan me...

Gjyshja shqiptare shet shtëpinë për të shlyer kredinë e mbesës

Rasti i parë i rubrikës “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, kishte protagoniste gjyshe Tahirenë, një zonjë shumë e ëmbël e...

Arrestohet si trafikante droge mbesa e Mongherinit

26 vjeçarja, mbesa e përfaqësueses së Lartë për Bashkimin Europian dhe zv. Presidentes së KE-së, Federica Mongherini është arrestuar për trafikim kokaine, pjesmarrëse e një...

Intervista/ Nënë Tereza e rrëfyer nga mbesa Agi Bojaxhiu

Agi Bojaxhiu, mbesa e Nënë Terezës, vajza e vëllait të saj, Lazrit në prag të Shenjtëritmit të Nënë Terezës ka dhënë këtë intervistë për...

Latest news

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...
- Advertisement -