Koronavirusi i mori jetën regjisorit të mirënjohur, fjalët e dhimbshme të mbesës: Xhyshi im, ti të premtove…

Duhet të lëçisni

Përplaset 3 herë, shoferi i dehur plagoset rëndë dhe lë pa drita zonën e Ishull-Lezhës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një automjet me drejtues, Jetmir Shahini, punonjës i prokurorisë në Lezhë, i cili dyshohet të...

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Regjisori Muharrem Fejzo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit, teksa ishte i shtruar në spital. Gjendja e tij ishte e rënduar prej disa ditësh.

Alina Fejzo, mbesa e artistit të madh, pak orë para vdekjes, në një postim në rrjetet sociale lutej për shërimin e gjyshit, por koronavirusi u tregu i pa mërishëm duke i marrë jetën.

“Xhyshi im i dashur, ja ku jam.. Një vajzë e vogël po të shkruan, një vajzë që ti e bëre të ëndërrosh dhe të udhëtosh me lumenjtë e fjalëve. Një vajzë e vogël që bëre të dashurohesh me ngjyrat e ndritshme të kësaj jete krijuese.

U bere klloun per kete vogelushe qe ta besh te qesh, aktor per ta bere emocional, piktor per ta bere te enderroje, mesuese dhe ti gjithmone veshin dhe zemren me te ndjeshme per ta degjuar ne cdo gje qe donte te thoshte ty. ti.

Kjo vajzë e vogël xhyshi dëshiron t ‘ju falënderojë dhe dëshiron t’ ju shohë sa më shpejt për një nga ato përqafimet që zgjasin ditët, muajt dhe vitet! Hajde gjysh, guxim.. Më premtove. Jemi me ty”,- shkruante ajo.

Por, Muharrem Fejzo nuk ia doli, ndërsa, djali i tij Joe Ardit Fejzo i kërkon ndjesë që nuk ishte aty as për t’i dhënë një gotë ujë, për shkak të rrethanave të krijuara nga sëmundja.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Përplaset 3 herë, shoferi i dehur plagoset rëndë dhe lë pa drita zonën e Ishull-Lezhës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një automjet me drejtues, Jetmir Shahini, punonjës i prokurorisë në Lezhë, i cili dyshohet të...

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...