Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet si trafikante droge mbesa e Mongherinit

Nga Ejona 0

26 vjeçarja, mbesa e përfaqësueses së Lartë për Bashkimin Europian dhe zv. Presidentes së KE-së, Federica Mongherini është arrestuar për trafikim kokaine, pjesmarrëse e një organizate kriminale shqiptare

Mësohet se 26 vjeçarja është akuzuar më 28 shkurt të 2015-ës se ka marrë një sasi të paspecifikuar kokaine me qëllim tregtimin e saj nga Manuel Zumpano, djali i një prej kriminelëve më të njohur në vitet 80-të në Romë.

Mbesa e Mongherinit është në listën e 15 të arrestuarve të një grupi shqiptar të kokainës në restorantet VIP të Romës në Itali. Banda kriminale pjesë e të cilës ishte dhe Mongherini drejtohej nga shqiptari Rigers Durici dhe Manuel Zumpano të cilët e siguronin drogën nga Spanja dhe Shqipëria.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej