- Advertisement -

TAG

kokaine

Raporti: Kriminelët shqiptarë janë pozicionuar në vendet e origjinës të drogës, duke fituar “besimin reciprok” të…

Shërbimi Informativ Shtetëror (SHISH) ka zbardhur raportin vjetor të punës për vitin 2021, ku theksohet se veprimtaria e grupeve kriminale në fushën e lëndëve...

Shpërndante kokainë në Tiranë, arrestohet 27-vjeçari

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës me akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. Sipas bluve të kryeqytetit, u bë kapja dhe...

Goditet banda shqiptare në Australi

Një bandë shqiptare që merrej me trafikimin e drogës është shkatërruar nga policia australiane. Kokaina ishte e destinuar të shitej në rrugët e Australisë...

Arriti në supermarket, kapet 840 kg kokainë në kutitë e bananeve në mes të Europës (VIDEO)

Një sasi rekord kokaine është kapur në kutitë e bananeve. Stafi i supermarketeve ka zbuluar kokainë me vlerë rreth 70 milionë euro të fshehur...

45.5 kg kokainë në kontejnerin e kompanisë së tij, zbardhet dëshmia e administratorit

Pas arrestimit, zbardhet dëshmia e Arben Ferizit, personi i arrestuar nga policia për sasinë e kokainës që u kap mbrëmjen e të mërkurës në...

Policia arreston dy persona që dyshohet se kanë lidhje me kokainën në Durrës

Ditën e sotme Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona të cilat dyshohet se kanë lidhje me drogën e sekuestruar mbrëmjen e djeshme në...

Kapen 350 kg kokainë në Brazil, shpallet në kërkim shqiptari

Altin Drimadhe është shpallur në kërkim në Brazil. Mediat braziliane raportojnë se gjatë operacionit të koduar 'Da Vinçi' janë zbuluar 350 kg kokainë e fshehur në...

Kapen në flagrancë me kokainë 1mln euro, policia italiane arreston tre shqiptarët

Tre shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane pasi janë kapur me kokainë dhe marijuanë që kapte vlerën e 1 milionë eurove. Sipas autoriteteve...

Me kokainë në makinë, pranga 2 të rinjve në Durrës

Një 23- vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit. Bëhet fjalë për 23 vjeçarin e identifikuar me iniciale B.A banues i cili sipas...

Sekuestrohen 4.3 ton kokainë në Itali, 38 urdhërarreste

Goditet grupi mafioz ‘Clan del Golfo’!  Policia italiane ka sekuestruar 4.3 ton kokainë me një vlerë prej 240 milionë euro (257 milionë dollarë), duke...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -