- Advertisement -

TAG

matteo salvini

Truproja i Salvinit preket nga koronavirusi, reagon ish-ministri: Nuk kam qenë në kontakt me të

Një nga policët e eskortës së ish-ministrit të Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini, ka rezultuar pozitiv ndaj testit të koronavirusit. Mësohet se ai dhe pjesa...

Deutsche Welle: Matteo Salvini, kryeministër i Italisë?!

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini la të dështojë koalicioni qeverisës për t'u bërë vetë kryeministër. Por duket se vendi po shkon drejt...

Dorëheqja e kryeministrit italian/ Gjestet tallëse të Salvinit, kur Conte mbante fjalim në parlament (film)

Kryeministri italian, Giuseppe Conte deklaroi dorëheqjen të martën, në një fjalim gjatë të cilit denoncoi ashpër Ministrin e tij të Brendshëm, Matteo Salvini duke...

Matteo Salvini urdhëron dëbimin e një shtetasi shqiptar: I rrezikshëm për sigurinë e vendit

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka firmosur dëbimin e një shqiptari 43 vjeç me banim në Siena, dje, më 8 gusht 2019. Në...

Salvini sfidon Macron e Merkel, braktis tryezën për emigrantët

Zëvendëskryeministri dhe ministri i brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka braktisur tryezën e bisedimeve në Helsinki pas një grindjeje me ministrat gjermanë e francezë. Grindja...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë...

Kërcënohet me plumb në zarf ministri italian/ Salvini: Unë nuk ndalem

Zv/Kryeministri dhe njëherësh ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini është kërcënuar sot me një zarf me plumb brenda. Një zarf me një plumb me kalibër...

Intriga/ Zbulohet se si Lulzim Basha po e bind Matteo Salvini-n e Italisë të vendosë vizat me Shqipërinë

Sipas burimeve shumë të besueshme të politikanit pemëdashës, Taulant Balla mbarë populli mësoi që 108 deputetë holandezë votuan në këtë mënyrë, sepse kur Lul...

Përplasja e bandave shqiptare në Itali/ Salvini jep urdhër për shporrjen e banditëve nga qytetet

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini ka paralajmëruar një ofensivë të madhe në të gjithë Italinë për të shporruar bandat kriminale nga qytetet. Salvini...

Salvinin e zë hëna e mirë dhe bën simbolin e shqiponjës

Matteo Salvini, zëvendëskryeministri, në të njëjtën kohë ministër i Brendshëm i Italisë, një ditë i shan një ditë i merr me të mirë shqiptarët. Ai...

Latest news

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit/ Kurti, Osmani dhe Konjufca homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fehmi Aganit. Agani u vra më 6...
- Advertisement -