Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kërcënohet me plumb në zarf ministri italian/ Salvini: Unë nuk ndalem

Nga Klodiana 0

Zv/Kryeministri dhe njëherësh ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini është kërcënuar sot me një zarf me plumb brenda.

Një zarf me një plumb me kalibër 9 mm drejtuar Matteo Salvinit u kap në Qendrën Postare në Romë, në Piazzale Ostiense. Asnjë mesazh nuk kishte brenda zarfit, veç plumbit.

“Ata nuk më frikësojnë dhe unë nuk ndalem. Më shumë se një politikë që shpesh është hipokrite, besoj në solidaritetin e miliona italianëve të respektuar të cilët do të votojnë të dielën”, shton Matteo Salvini në reagimine tij direkt pas ngjarjes.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej