- Advertisement -

TAG

Matteo Renzi

Bie qeveria e Giuseppe Conte në Itali, Matteo Renzi tërheq 2 ministra

Bie qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte në Itali, pasi drejtuesi i “Italia Viva” Matteo Renzi ka tërhequr 2 ministra të tij nga qeveria. Tashmë Italia...

“Me koronavirusin duhet të jetojmë disa vjet”, ish-kryeministrit italian trondit me deklaratën e tij

Ish-kryeministri, Matteo Renzi ka tronditur me një deklaratë të bërë për median kur tha se do duhen disa vite bashkëjetesë me koronavirusin teksa ka...

Mediat italiane: Austronautja Mogherini rikthehet në tokë

Mediat Italiane botojnë artikullin me titull tallës për përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherini. "Federica Mogherini është e vetmja e mbijetuar në pushtet me...

Matteo Renzi jep dorëheqjen nga Partia Demokratike (film)

Matteo Renzi ka zyrtarizuar dorëheqjen si lider i Partisë Demokratike pas humbjeve të mëdha në zgjedhjet e zhvilluara në Itali. Ky lajm u bë i...

Itali/ Përgjuan Renzin dhe Draghin, në pranga piratët kompjuterikë

Policia italiane ka arrestuar dy persona që përgjuan “e-mail”-et e kreut të Bankës Qendrore Europiane, Mario Draghi, ish-kryeministrin Matteo Renzi. Bëhet me dije se Giulio Occhionero,...

Si nata e Timoshoarës

Nga Frrok Çupi Jashtë është natë, me një grusht drita në qendër të Tiranës. Pjesë të tjera të qytetit mbeten pa drita gjysmë ore, pastaj...

Tre pamje karikaturale të demokracisë shqiptare

Nga Skënder Minxhozi Mbrëmë kryeministri italian Mateo Renzi dorëzohej publikisht përballë dallgës së madhe të Jo-ve të referendumit më të rëndësishëm kushtetues të Italisë së...

Matteo Renzi: Kam humbur dhe jap dorëheqjen

Kryeministri italian Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit pas humbjes që pësoi në referendumin për ndryshimet kushtetuese. Renzi e bëri publike dorëheqjen...

Trio po humb Renzi-n

Nga Frrok Çupi Ai sapo ka caktuar datën 4 Dhjetor si datën e një Referendumi në Itali. Sa firmosi, pas pak shfaqi pendesë. Matteo Renzi,...

Lufta e Ftohtë e një piloti droge

Nga Frrok Çupi Piloti italian i “rastësishëm”, Guido Andrea Guidi, me naivitetin e tij thuajse donkishotesk, mund të shkaktojë “Luftën e Ftohtë”  me qendër këtu...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -